NONI ?!

heip,

onko nonin käyttäjiä 'linjoilla'? onko täällä säännöllisesti ecowayn nonia käyttäjiä? mitä vaikutuksia olete huomanneet käytöllä?
6566
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

nonissa ei ole oikeastaan mitään vitamiineja.

huonot on vaikutukset nykyään.

Äänestä

Olen kyllä käyttänyt, mutta kun se on niin ällön pahan makuista, tahto oksettaa, niin vaihdoin paremman makuiseen.
Kipujahan se vei oikein urakalla. Laktoosi-intoleranssin vei mennessään. Energisyyttä toi minulle liikaakin. Ja tulehdusarvot putosivat. Kuiva iho muuttui kosteamman tuntuiseksi, ja iho-ongelmat rauhottuivat, siis ihottumat katosivat ja ylihekkyydet lakkasivat vaivaamasta.

Äänestä
  • Totta, noni yksin on pahanmakuinen. Makuasioista ei pidä kuitenkaan kiistellä. Minusta TNI nonimehu on hyvän makuista johtuen valmistusmenetelmästä ja siinä on 11% tuttuja luonnontuotteita, mm. mustikkaa. Ja jos mausta ei tykkää niin ainahan sen voi sekoittaa vaikkapa johonkin toiseen mehuun tai veteen.

    Äänestä

  • Voin hyvin kirjoitti:

    Totta, noni yksin on pahanmakuinen. Makuasioista ei pidä kuitenkaan kiistellä. Minusta TNI nonimehu on hyvän makuista johtuen valmistusmenetelmästä ja siinä on 11% tuttuja luonnontuotteita, mm. mustikkaa. Ja jos mausta ei tykkää niin ainahan sen voi sekoittaa vaikkapa johonkin toiseen mehuun tai veteen.

    Kokeikin muutamaa nonimerkkiä ja lopuksi päädyin TNI mehuun. Se maistuu jopa hyvälle noiden aiempien nonien jälkeen.

    Äänestä

Olen kokeillut useiden noni valmistajien tuotteita.
Uskon, että jokainen on parempi kuin ei mitään. Nyt käytän säännöllisesti vain Tahitian Noni tuotteita koska olen saanut niillä ylivoimaisesti parhaat tulokset.

Äänestä

Minulla ei ole Ecowayn tuotteista kokemusta, mutta kyselyjen ja tutkimusten jälkeen päädyin Tahitian Noni -mehuun (on ilmeisesti puhtainta ja ylivoimaisesti parasta monien mielestä). Ja vihdoinkin vuosien erilaisten kokeilujen jälkeen löysin avun närästykseeni ja iho-ongelmiini. Samalla myös olkapään kiputilat poistuivat ja tuli paljon lisää energiaa. Eli suosittelen kokeilemaan, ehdottomasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


töttterö kirjoitti:

heip,

onko nonin käyttäjiä 'linjoilla'? onko täällä säännöllisesti ecowayn nonia käyttäjiä? mitä vaikutuksia olete huomanneet käytöllä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu