metätyskoiran omistaja

oottekos koiraa venytelleet ennen kuin meette metälle tai sen jälkeen, kun itellä ois 2 suomen ajokoiraa ja tuli vaan mieleen että liekkö mitenkään hyödytä tommoset vai hyödyttääkö ?
voisitte kertoa jos mitä kokemmusta noist asioista ois.
3398
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mutta hierominen on hyväksi jollain karkealla kinttaalla tai pyyhkeellä, varsinkin päivän päätteeksi.

Opettele hieromaan oikein, ettei mee entistä jäykemmäksi.

Jos koira väsyy kunnolla, niin laita lämmin alusta ja kevyt hieronta sen jälkeen, kun se on levännyt pari tuntia.

Sitten hyvin sulavaa ruokaa, esim. kanaa tai kalaa.

Äänestä
  • Kun edes akkanne saisitta hierottua

    Äänestä

Minä hieron kaikki koirat. Eli ajokoiran, noutajan ja tipsun. Kaksi ensimmäistä sen vuoksi että ne tekee tosi raskasta työtä ja viimeisen sen vuoksi että se tykkää siitä ihan sikana. Jos ajattelee ajokoiran metsästyspäivää niin kokeilepa ite vastaavaa, voi olla että olis hierojalle käyttöä. Koirat nauttii siitä tosi paljon ja se on hyvä sauma tarkistaa koira samalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


methäthäjä kirjoitti:

oottekos koiraa venytelleet ennen kuin meette metälle tai sen jälkeen, kun itellä ois 2 suomen ajokoiraa ja tuli vaan mieleen että liekkö mitenkään hyödytä tommoset vai hyödyttääkö ?
voisitte kertoa jos mitä kokemmusta noist asioista ois.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu