joskus monta vuotta sitte oli juttua eri kummittelupaikoista, niin siinä kun puhuttiin porleyn pappilasta, ilmaisesti skepojen näkökulmasta, kun väitettiin kaikkea sitä huijaukseksi, eli et joku olis tehny ne ilmiöt jotenkin.
Eikös se nyt ole kuitenkin ihan aito kummittelupaikka kuitenkin, tänäkin päivänä ?
Eikös se nyt ole kuitenkin ihan aito kummittelupaikka kuitenkin, tänäkin päivänä ?
Vastaukset 3
Vanhimmat
pappila tuhoutui tulipalossa 1939. Vaikea on nykypäivänä tutkia / todistaa mitään kyseisen paikan tapahtumista tai vielä hankalampi kummituksen kummitella siellä.
Mutta onhan englanti / Scotlanti täynnä kummituslinnoja ja taloja. Varaa huone numero 8 Tullochin hotellista, Skotlannisssa sijaitsee, ja katso josko kummitus näyttäytyisi.. ;)
Tiettävästi jotain aktiviteettia oli Borleyn raunioilla vielä 1960-luvulla.Autoista hävisi valot ym,,outoa..
Onhan tuolta jos minkälaisia havaintoja. Haette vaan youtubesta englanniksi Borley rectory niin löytyy kontenttia c: