Meille on tullut ongelmaksi 3vuotiaan bertsun haukkuminen.Se on jatkuvaa,sillä on nuorenpi bertsu kaverina pihalla silloin kun kukaan ihmisistä ei ole,joten ei pitäis olla ikävääkään.Onko teillä neuvoja??Putsasin juuri korvatkin,eikä kovin likaset olleet.Auttaisko haukun esto panta vai mikä se on???
Haukkuminen
2
748
Vastaukset
- wwä
Haukkupantaa.. Kaveri käyttää sitä dopperilleen ja auttaa. Maks.vajaa 200e, siis reippaasti, siinä on se säiliö kyllä niin pieni että pitää olla kokoajan täyttämässä, kun joka äänelle pitää jotain sanoa :)Niitä on sitruuna ja pippurisuihketta, jokut koirat tykkää siitä sitruunan mausta joten haukkuminen on vaan lisääntyy kun tahtoo ainetta kuonoonsa ;) Mutta ikinä en ole kuullut että pippurista kukaan olisi tykäny :) Kokeile ensin vuokraamalla eläinkaupasta vaikka viikoksi. :) Onnea yritykseen!
- kuullut että
tuo panta toimisi huonommin isoilla, löysempinahkaisilla koirilla. Voi ilmeisimmin ihan aiheettakin suihkauttaa kun ravistelee päätä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3432789SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis622247Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781939Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis651581- 1401522
- 611078
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021019Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li7918Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön230875- 39770