Haukkuminen

useampi ollut

Meille on tullut ongelmaksi 3vuotiaan bertsun haukkuminen.Se on jatkuvaa,sillä on nuorenpi bertsu kaverina pihalla silloin kun kukaan ihmisistä ei ole,joten ei pitäis olla ikävääkään.Onko teillä neuvoja??Putsasin juuri korvatkin,eikä kovin likaset olleet.Auttaisko haukun esto panta vai mikä se on???

2

754

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • wwä

      Haukkupantaa.. Kaveri käyttää sitä dopperilleen ja auttaa. Maks.vajaa 200e, siis reippaasti, siinä on se säiliö kyllä niin pieni että pitää olla kokoajan täyttämässä, kun joka äänelle pitää jotain sanoa :)Niitä on sitruuna ja pippurisuihketta, jokut koirat tykkää siitä sitruunan mausta joten haukkuminen on vaan lisääntyy kun tahtoo ainetta kuonoonsa ;) Mutta ikinä en ole kuullut että pippurista kukaan olisi tykäny :) Kokeile ensin vuokraamalla eläinkaupasta vaikka viikoksi. :) Onnea yritykseen!

    • kuullut että

      tuo panta toimisi huonommin isoilla, löysempinahkaisilla koirilla. Voi ilmeisimmin ihan aiheettakin suihkauttaa kun ravistelee päätä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2290
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      25
      920
    3. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    4. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      892
    5. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      845
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      564
      823
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      82
      728
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      660
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      24
      612
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      60
      581
    Aihe