Onnellinen loppu?

Onko kukaan palstalaisista saanut lopulta oikeutta perusteettoman huostaanoton jälkeen?
1129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

saaneen lapsensa takaisin seitsemän vuoden taistelun jälkeen.

Tällä palstalla on ollut muutama juttu, joissa lapsi on saatu takaisin näistä hoidollisista huostista.

Onhan se espoolainen isä saanut lapsia takaisin hallinto-oikeuden mukaan, mutta ei sitten sossujen mukaan. On sekin sossusaavutus!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Happy end kirjoitti:

Onko kukaan palstalaisista saanut lopulta oikeutta perusteettoman huostaanoton jälkeen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu