Paljon helpommin kuin mies?
Esim. jonkun sanomisista, mies asenteella
kyllähän maailmaan puhetta mahtuu!
Minä taas Grrrrr...mutta en anna paukkua takaisin,ainakaan tarpeeksi usein..
Lienenkö ihan poikkeutapaus?! :)
Miksi nainen
9
498
Vastaukset
- Putkivalo
En kovin helposti. Meillä se oli mies jonka naama vaihtoi väriä :)
- iivee
Minulla on kyllä sellainen käsitys, että asia on juuri päinvastoin;kyllä minun mielestäni miehet yleensä hiiltyvät huomattavasti naisia nopeammin. Ja myös sellaisista pikkuasioista, joille naiset useinkaan eivät korvaansa lotkauta. Juu, kyllä asia on näin, mielipide perustuu ihan omakohtaisiin kokemuksiin ja havaintoihin.
- huhhuhhuu
olen oppinut pitämään turpani kiinni enkä hiilly. Naista vastaan on turha taistella.
- eri mieltä.
Tuossa kerrostalon pihalla pari miestä korjasi autoa. Ja voi hyvä isä sitä kiroilua ja riehumista. Ajattelin, että jos olisivat olleet naisia, tuskinpa olisivat riehuneet yleisellä paikalla.
- naiset...
Tuskinpa olisivat korjanneet autoa, naiset.
- lopputulos
naiset... kirjoitti:
Tuskinpa olisivat korjanneet autoa, naiset.
olis ollut sama, ilman riehumista!
Että se on kiinni sukupuolesta.
Nainen ärtyy asiasta/jonkun sanomisista, joka miehen mielestä ihan
merkityksetöntä. Miehen päreet voi palaa just esim. jonkin tekemisen yhteydessä ?)- ähäkutti
Mietinkin tässä jo että tosi on, mä räsähdän tosi helposti jostain sanomisista. Miksi? Enpä tiedä....Mutta mies todellakin, sillä on lehmän hermot jos joku paasaa jotain tai ilkeilee, ei mies korvaansa lotkauta. Mutta jos on kyse jostain työstä, on kiire tai joku on menny päin puuta jotenkin niin silloin palaa hermo heti.
- Pasi
Minä en kestä tunareita tai kömpelöjä tumpeloita ärsyttää saamattomat ja uusavuttomat mutta yhdentekevää mitä sanovat jos teoissa ovat aikaansaavia ja toimeliaita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381319
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä38879Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad30623Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597- 14590
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26568Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30536- 24531
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17523Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16502