Vastareaktio

Big Brotherista on tullut hinttareiden elämäntavan näyteikkuna. Viime vuonna Sauli ja tänä vuonna Niko.

Missä viipyy vastareaktiot? Onko tuollainen touhu normaalia? Kehä kolmosen sisäpuolella näyttäisi olevan, mutta Suomi ei ole sama kuin Helsinki muistakaa se.
3174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sauli oli kotoisin Järvenpäästä ja Niko asuu Keravalla, molemmat ovat kaukana kehä III:n ulkopuolella...

Äänestä
  • homot asuu kehä 3:n ulkopuolella!

    Äänestä

Viime kaudella oli yhteensä 20 asukasta, joista yksi oli homo. 1/20 on viisi prosenttiyksikköä. Hinttareiden elämäntavan näyteikkuna my ass.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nykymallille kirjoitti:

Big Brotherista on tullut hinttareiden elämäntavan näyteikkuna. Viime vuonna Sauli ja tänä vuonna Niko.

Missä viipyy vastareaktiot? Onko tuollainen touhu normaalia? Kehä kolmosen sisäpuolella näyttäisi olevan, mutta Suomi ei ole sama kuin Helsinki muistakaa se.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu