Ryanairin koneen pyrstö iskeytyi nousussa
kiitorataan ja kone joutui tekemään hätälaskun.
Yhtiön edustajan mukaan tälläiset vahingot
ovat Ryanairille hyvin tavanomaisia ???
http://www.itv.com/News/Articles/Ryanair-makes-emergency-landing-403181237.html
kiitorataan ja kone joutui tekemään hätälaskun.
Yhtiön edustajan mukaan tälläiset vahingot
ovat Ryanairille hyvin tavanomaisia ???
http://www.itv.com/News/Articles/Ryanair-makes-emergency-landing-403181237.html
Vastaukset 10
Vanhimmat
sitten. Kyllä vaivaa näet, käytä aikasi, vaikka r...........n ja hanki elämä.
Lisäksi opimme, että ITV:n uutistoimitus ei osaa kirjoittaa oikein pronominia no one / no-one. :o)
Eivätkö budjettiyhtiöt miellytä? Lennä perinteisillä, ehdotan Alitaliaa.
Toinen varteenotettava vaihtoehto sinulle, joka pidät enemmän ns. perinteisistä lentoyhtiöistä, on Skyteamiin (Air Francen ympärille kerätty liittouma)kuuluva Aeroflot.Aeroflot lentää Finnairin kumppanina Helsinki-Vantaalta. Taisi tänään lähes 100 matkustaja kuolla.
Ihmeellisiä tyyppejä täällä.
Ryanair saa siis tehdä ihan mitä vain
eikä haittaa vaikka moottorit tippuisi
koneesta ja jos sitä arviostelee niin
pitäisi ennemmin Aeroflotilla lentää? ;)
Mitä jos ennemmin kouluttaisivat kokemattomat
lentäjänsä paremmin etteivät jatkuvasti
lisäksi laskeutuisi väärille lentokentillekin.
Yleensa maa on sentään ollut oikea vai olikos
kerran se Ryanairin kone menossa
Ranskaa ja laskeutuikin Espanjaan vahingossa.
Olen seurannut näitä palstoja jo n. pari vuotta, mutta nyt aion kommentoida muutamaa epäkohtaa keskusteluissa:
Kun esim. Finnairilla tehdään pakkolasku tai tekninen välilasku = se tehdään ajatellen asiakkaan turvallisuutta.
VS
Kun se tehdään Ryanilla = vaarannetaan asiakkaan turvallisuus.
Finski lentää uusilla koneilla, Ryan vanhoilla (ja tosiasiassahan tuokin on juuri päin vastoin).
Finskin henkilökunta on ammattititoista, Ryanilla ei: Kummatkin ovat saaneet aivan varmasti hyvän koulutuksen ammattiin. Mikä täällä ollaan arvioimaan kenenkään koulutusta jos se kerran on hyväksyttyä ja lain mukaista EU:n alueella, sen tulee riittää meillekin(EIKÖ?).
Ruoka koneissa: Finskillä saa kaffetta ja sämpylän, josta maksat lentolipussa hurjasti.
VS.
Ryanilla ei tarjoilla mitään "ilmaiseksi" vaan jokainen saa itse ostaa kärrystä mitä mielii = maksat siitä mitä haluat ja et maksa jos et halua. Thats it!
Finnairin lento myöhästyy = Turvallisuus on otettu huomioon ja siitä syystä esim. tekninen myöhästyminen on erittäin välttämätöntä ellei jopa pakollista viime aikojen puitteissa.
VS
Ryanilla taas: Huonoa palvelua ja siksi kaikkien tulisi välttää em. yhtiötä. Jo kymmenen minuutin myöhästyminen on VÄHINTÄÄN rikos jos ei muuta.
Tätä letkaa voisimme jatkaa lähes loputtomiin mutta en taida viitsiä. Ensin ajattelin hakea jopa linkit em. vertailun tueksi, mutta jätämpä sen teille, lukijat.
Kaikesta panettelusta huolimatta Ryanair on yhä suositumpi. Matkustajamäärät ovat huimassa kasvussa. Elokuussa oli lähes 6 miljoonaa matkustajaa ja kuluneiden 12 kuukauden aikana yhteensä yli 55 miljoonaa. Jos kyseessä olisi huono yhtiö, eivät ihmiset palaisi kerta toisensa jälkeen yhtiön lennoille. Itse en näe Ryanairissa juuri mitään eroa Finnairiin tai muihin yhtiöihin verrattuna. Ainut erottava tekijä on hinta. Ryanair on jopa 90% halvempi.
Paskakin varman on hyvää kun ei miljoonat kärpäset voi olla väärässä?
Entäpä jos Ryanairin lippujen hinnat
olisivat alkaen 250e/suunta?
Olisiko se edelleen hyvä yhtiö jota
suosisit?
Tuskinpa vaan kyse on vaan halvasta hinnasta.
maksaisi vaikka mitä, jos voisi aivan varmasti tietää lentävänsä turvallisesti ja aikataulujen mukaan. Mutta mistä asiasta voi elämässä olla aivan varma?
Jos ei tavoittele mahdottomia eikä pode lentopelkoa ja haluaa matkustaa lentämällä ja halvalla, silloin Ryanair!
Näin asian näkevät yhä useammat. Harmittaa jostain kummallisesta syystä joitakin lähimmäisiä!
kaikki kuitenkin toimii..
voisin kuitenkin harkita vieläkin raikun käyttöö, lähteehän se vähän lähempää kun Vantaalta..
siinäkin nääs säästää..
vaikka lipun hinta olis sama kun finskillä..
tarkoitus on vaan päästä paikasta A paikkaan B
antaa kaikkien kukkien kukkia...paskassakin on jotain mitä ne kärpäset varmaan tarttee..