MARIA ULOS!!

Kuka haluaa kuunnella pieru juttuja oikeasti? oksettavaa!Lisäksi nainen väittää olevansa suorapuheinen ja vaatii muilta suoraa puhetta, ei seläntakana puhumista ja itse on pahimpia pskan jauhajia selän takana!!
4452
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

asukeista selvimmin se, jonka teot ja puheet eivät vastaa ollenkaan toisiaan. Hänellä on seläntakana puhumisen lisäksi sellainen ikävä piirre, että hän mielistelee muita; hän ei (edessäpäin) oikeastaan koskaan sano omaa mielipidettään, vaan on aina samaa mieltä muiden kanssa kaikesta - ja toteaa sitten lopuksi: "paskanjauhaminen selän takana saa nyt loppua".

Että saisi kyllä mennä. Jutut ovat käyneet sen verran yksipuolisiksi, että ei niitä loputtomasti jaksa kuunnella. Kyllä ihmisellä pitää olla oikeasti jotain sanottavaa, jos aikoo jatkaa talossa.

Äänestä

samaa mieltä. Ei muuta kuin ulos ja heti.

Äänestä
  • "suoraselkäinen" täydellisyys...Mikäli hänen ylhäisyytensä joutuu jossain vaiheessa pudotusäänestykseen olen valmis tuhlaamaan lukuisia(määriä) euroja miinus-merkkisiin soittohin "läyhääjälle"

    Äänestä

  • seurattavaa kirjoitti:

    "suoraselkäinen" täydellisyys...Mikäli hänen ylhäisyytensä joutuu jossain vaiheessa pudotusäänestykseen olen valmis tuhlaamaan lukuisia(määriä) euroja miinus-merkkisiin soittohin "läyhääjälle"

    heti miinusta Marialle, kun on äänestyksessä. Talosta saisi poistua ekojen joukossa Maria, Mia, Marko ja tässä järjestyksessä, jos olisi mahdollista. Väitän, että henki talossa paranisi eniten Marian poistuttua. Maria jakaa porukan kahtia omalla toiminnallaan. Niko myös ilkeä ja haukkuu ihmisiä asiattomaan tyyliin. Mielipiteensä voi sanoa, mutta se miten asiat ilmaisee on eri asia. Mielstäni oli törkeää sanoa Johanille, että vedä ittes hirteen Pk:ssa. Niko toisaalta viihdyttävä, mutta käytös välillä kertakaikkisen ala-arvoista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


myra80 kirjoitti:

Kuka haluaa kuunnella pieru juttuja oikeasti? oksettavaa!Lisäksi nainen väittää olevansa suorapuheinen ja vaatii muilta suoraa puhetta, ei seläntakana puhumista ja itse on pahimpia pskan jauhajia selän takana!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu