Näytön himmeys???

Näyttö on jotenkin himmeä. Kaikki kirkkaus ja kontrasti säädöt näytöstä on tapissa, mut silti jotkut tummemmat kuvat ovat maan mustaa mössöä..

Saako jostain xp:n asetuksista säädettyä kirkkautta??? Vai onko tämä 17 tuumainen ASTvision tulossa tiensä päähän??

Kiitoksia vastauksista
5166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

yrittää gammaa säätää vaikka näytönohjaimen asetuksista

Äänestä
  • Mulla on ati radeon näytönohjain ja löytyy laitehallinnasta, mut ei löydy asetuksia Ohjauspaneeli/näytöt, eikä haulla löytynyt mitään radeonia. Yleensähän ne näkyy siinä ohjauspaneelin näytöt kohdassa??

    Gammaa kokeilen kun löydän sen vaan

    Äänestä

...uudenveroisia putkinäyttöjä hintaan 0-20€.

Äänestä
  • oli toissapäivänä tarjous:

    Vie pois kaksi xyz:aa, saat kolmannen kaupan päälle!

    Jostakin syystä ei kauppa käynyt...:)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


make kirjoitti:

Näyttö on jotenkin himmeä. Kaikki kirkkaus ja kontrasti säädöt näytöstä on tapissa, mut silti jotkut tummemmat kuvat ovat maan mustaa mössöä..

Saako jostain xp:n asetuksista säädettyä kirkkautta??? Vai onko tämä 17 tuumainen ASTvision tulossa tiensä päähän??

Kiitoksia vastauksista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu