Voiko miehellä esiintyä erektiohäiriöitä jos hän on samana päivänä runkannut useamman kerran ennen yhdyntää?
Miehellä ei seiso
Turhautunu
115058
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Rajallista se eteenotto on! Yksilöllistä vaihtelua on, mutta tulee se "häiriö" sieltä.
Älä ajattele omien halujesi totetumista, tee hyvää myös kumppanille. molemmat nautitte siitä kunnon esileikistä!!
No ei tupakkimiehillä seisokaan, hehän saavat nautintonsa tupakista.
No kyllähän se mieskunto rajallinen on. Et jos useammin on päivällä runkkaillu niin ei se sitten enää iltasella täydes kunnos oo.
Mut miks ihmessä runkkailla jos kerran ehtaa pilluakon olisi tiedossa?
En ymmärrä!!
runkkaus vaikuttaa. Ei mies eikä ihminen ole seksikone, joka käynnistyy aina niin halutessa.
Muita tekijöitä, jotka vaikuttavat erektioon ovat mm:
- monet lääkkeet ( varsinkin srri eli ns. onnellisuuspillerit)
- pitkäaikainen runsas alkoholin käyttö
- reilu ylipaino (elimistössä paljon rasvaa ja se alentaa testosteronitasoa)
- ikä
Mutta epäilen.
Itse olen runkannut päivän mittaan kuusikin kertaa, mutta illalla on kaikkonen taas iskenyt. Tumputuksilla on kyllä ollut vaikutusta, sillä kestävyys on ihan toista luokkaa.
kun ikää karttuu, niin jo se alkaa vaikuttamaan saati että iän myötä tahtoo kertyä muitakin haittoja...
alkaa-verbiä seuraava verbi on aina infinitiivissä. Aina.
Vetääkö löysät pois, vai miksi tumputtaa ennen pamputusta? Kumma juttu.
seison aina kaiken takana
miks jätkä tumputtaa jos sää oot saatavilla, tietysti hän voi pelätä että laukee heti jos sää oot oikee kunnon kones!
pah pah pah, ihme kyssiä, mä vedin joskus en sano lääkkeen nimee, kun tuli urheiluvamma, niin ei oma riittäny ja sovittiin aika törkee sopimus, mä kävin sen lääkekuurin aikana luvalla vieraissa.
Mä oon löpissy täälä vähä jo joka paikassa. Kemikaaliseksi tai suorituspaineet ei oo normaalia, paitsi kemikaaliseksin hyväksyn jos yleensä äijillä ei pelaa.
Erektiohäiriöitä esiintyy miehillä että naisilla,
no mulle on kasvanu toi 20 senttinen sleba, ja mutta siihen mittaa tarvitaan nainen, vähä
varovaisutta, mun "oma" sanoo etsaanko istua syykkyy, hän riisuutuu myös ja alkaa mulle
runqvistit, kostuu itse ja ollaan sylikkäin kun hän kiusannut mulle orkut. Loppu historiaa.