Lindos Princess animation team

Palasimme juuri em.hotellista ja mieleen jäi hauska animation team, joka vastasi päivisin vieraiden viihdyttämisestä altailla ja iltaisin esiintyi hotellin teatterissa. Youtubesta löytyi yksi pienehkö video ko.ryhmän esityksestä, mutta onko joku ehkä löytänyt jostain muualta tämän kesäisen kokoonpanon taltiointeja? Olisi mukava palata vielä muistelemaan lomaa!
2484
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mutta miten Lindoksen matka sujui. Riittääkö tekemistä viikko vai kaksi.Itsekin mietitty matkaa tuonne. Oliko kelit hyvät? Kerrolomasta, paikka kiinnostaa.

Äänestä
  • Vastauksessa kesti tovi, mutta se ei ollut tarkoitus...

    Eli. Kuten jo alkuperäisestä kirjoituksesta voi päätellä, niin paikan "animation team"-viihdytysryhmä oli loman parasta antia. Eritoten illan esitykset laittoivat "nauruhermoja" usein koetukselle. Mainittakoon, että esitykset on suunnattu mieluummin aikuiselle väelle.

    All inclusive-paikkana ruoka ja juomat kuuluvat matkan hintaan. Ruoat ovat melko perustasoa ja voin hyvin kuvitella, että yli viikon kestävällä matkalla niihin saattaisi jopa osin kyllästyä. Tämä ei kuitenkaan tarkoita, että muualla olisi paremmat sapuskat, sillä useammassa all inclusive-paikassa olleena ruokiin kyllästyminen on ennemmin tai myöhemmin edessä. Ruokaa on kai sen verran paljon tarjolla, että lopussa ei varsinaista nälkää enää ole ja syöminen tapahtuu pelkästä syömisen ilosta...

    Juomapuoli on myös perushuttua, mutta ainakaan itse en kehdannut pyytää mitään kovin erikoisia paukkuja, sillä baareissa oli valmiit listat, joissa mainittiin all inclusiveen kuuluvien juomien nimet drinkkejä myöten. Monesti esimerkiksi Louis-ketjun hotelleissa paukut ovat olleet kohtuu vetisiä ja 20:n "maitain" jälkeen olo ei ole vielä juuri "kohentunut", mutta samaa ei voi sanoa Lindos Princessin juomista. En harrasta humalahakuista juomista, mutta pieni hiprakka nostaa kuitenkin tunnelmaa sen verran, että muutamana lomailtana se ei voi olla väärin. Lindos Princesissä huoneen minibaari kuuluu hintaan ja se "täytetään" joka toinen päivä.

    Ranta on lähellä ja uima-altailta kävelyä tuli noin 200 metriä ja hieman ehkä päällekin, että pääsi suolaveteen. Aurinkopetejä oli aina vapaana uima-altailla, mutta hieman huonommin rannalla. Huoneet ovat siistejä ja riittävästi varusteltuja, mutta suihkun säätäminen oikean lämpöiseksi ei oikeasti onnistu millään.

    Kiva paikka...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


adsssssssssssssd kirjoitti:

Palasimme juuri em.hotellista ja mieleen jäi hauska animation team, joka vastasi päivisin vieraiden viihdyttämisestä altailla ja iltaisin esiintyi hotellin teatterissa. Youtubesta löytyi yksi pienehkö video ko.ryhmän esityksestä, mutta onko joku ehkä löytänyt jostain muualta tämän kesäisen kokoonpanon taltiointeja? Olisi mukava palata vielä muistelemaan lomaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu