Minulla on Soneran laajakaistayhteys ja siinä F-Securen virustorjunta. Nyt ostin Gigantista Fujitsu-Siemensin. Siinä tuli Norman virustorjunta ja palomuuriohjelma kolmen vuoden päivityksineen. Onko tästä kokemuksia, uskaltaako sen varaan jäädä? Muistelen jonkin lehden testissä sen sijoittuneen alempaan keskikastiin juuri virustorjunnan osalta.
Norman virusrjunta ohjelma, kokemuksia
Norman.
2433
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Muistan kyseisen testin ei ollut kovin hyvät tulokset Normanin virustorjunnalle Norton tais voittaa kisan en muista varmasti. Itellä on myös Norman joka oli asennettu liikkeessä. Hyvin on toiminut ei ole ollut viruksia puolen vuoden käytön aikana.Palomuurista en oikein tiedä jättää ainakin Securan testissä portin 445 auki enkä ole sitä saanut tukittua.
Voi olla kyllä osaamattomuutta.
Mulla tuli myös koneen mukana Norman mutta herjaa jatkuvasti että on virustorjunta vanhentunut. Ei auta päivitys eikä mikään. Olen sen varassa kuitenkin ollut jo muutaman kuukauden.