Kuunteliko

tänään YleX Tänään lähetystä kuinka Tuomas Enbuske totesi olleensa kaupallisessa radiossa töissä ja kuinka niitä pyöritetään paljon pienemmällä porukalla?

Ei ihme, että TV-maksu on mitä on. YleX:llä on porukkaa töissä niin, että päät kolisee yhteen.
2343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

pitää olla. YLE:ssä on niin paljon turhia pomoja (poliittisia nimityksiä) jotka ovat siellä vain nostamassa liksaa. Ja kun on näes pomoja, pitää niillä olla myös alaisia ja näinollen väkeä tuppaa olemaan liiankin kanssa. Hyvä esimerkki on Olli-Pekka Heinonen...sai hyväpalkkaisen duunin YLE:ssä, ensin poliitikkona runnottuaan lain keskeneräisen Digitv:n ennenaikaisesta käyttöönotosta. Ja mitä ukko YLEssä tekee? Eipä juuri mitään.

Äänestä
  • http://ylex.yle.fi/info/ihmiset

    Päälliköt ja Tuottajat

    Kanavapäällikkö, Ohjelmapäällikkö, Suunnittelupäällikkö, Musiikkipäällikkö, Ohjelmatuottajat (x8),Internet-tuottaja, Monimediatuottaja, Tekninen tuottaja, Projektituottaja ...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kukaan ... kirjoitti:

tänään YleX Tänään lähetystä kuinka Tuomas Enbuske totesi olleensa kaupallisessa radiossa töissä ja kuinka niitä pyöritetään paljon pienemmällä porukalla?

Ei ihme, että TV-maksu on mitä on. YleX:llä on porukkaa töissä niin, että päät kolisee yhteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu