pian valmista?

Meillä ei gradun tekijän oppaassa ole mainintaa gradun marginaaleista tms. Se voi toki olla laitoskohtaista mutta millaiset marginaalit sinun (painokelpoisessa) lopputyössäsi oli? Toki voin asian vielä tarkistaa laitokselta, mutta kunhan kyselen.
1446
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Varmasti laitoksellanne ohjeet on! Meillä vasen marg. 4 cm ja muut 2 cm. Riviväli 1,5. Times New Roman tai Arial. Pistekoko 12.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


gradun sivuasetukset kirjoitti:

Meillä ei gradun tekijän oppaassa ole mainintaa gradun marginaaleista tms. Se voi toki olla laitoskohtaista mutta millaiset marginaalit sinun (painokelpoisessa) lopputyössäsi oli? Toki voin asian vielä tarkistaa laitokselta, mutta kunhan kyselen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu