näen miehen sukulaisia ensimmäistä kertaa.. mitä laittaisin päälle :O vaihtoehtoja olis kaksi.. sellanen veromodan beige mekko missä mustaa kirjailtua kukkakuviota ja on polvimittanen, alta tulee sellasta tyllihame-juttua. siihen laittaisin mustan boleron kaveriksi ja tietty korkkarit. tai sitte jakkupuku musta ja alle joku toppi. kumpi olis parempi? toisaalta hotsittais laittaa se mekko ku ei oo ollu kertaakaa päällä ja on nätti :) mut onko liian hieno?? hmm.. nyt nopeesti mielipiteitä :) pitäis päättää näillä näppäimillä :)
Vieraana ristiäisiin, mitä päälle??
jännittäjä..
2
1676
Vastaukset
- ongelmaa?
Molemmat varmasti viehättäviä vaihtoehtoja.
Ps. kyllä ristiäisissä saa olla nätti. Ei tartte olla niin totisen virallinen. - Tit-ta
tilaisuuden järjestäjältä. Se on kuitenkin perhejuhla mutta tavat on niin erilaisia. Meillä kelpaa vähän siistimmät vaatteet mutta olin ristiäisissä joissa kaikilla miehillä oli puku.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun302826Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5081827Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171810- 171424
Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si731320- 241245
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431228Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?771169- 311018
UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa971007