Harrastajia
mie-vaa
13778
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
noi kaarat on kyl säälittäviä ja säälittävin on toi valkonen korolla
ja just sanotte tota tuningiks ni olen prinssi charles.
harrastus toiki sinänsä mutta onko sillä nimeä???
ei tuunaus ole sitä että sinne nissanin keulaan tungetaan mersun maskia ja golfin valoluomia yms.
pakoputki on tehty itse 7 tuuman putkesta ja auto laitetaan täyteen tarroja!
jatkakaa ihmeessä harrastustanne!
Komein auto on tuo 200SX ja ehkä juuri siksi, kun sitä ei vielä ole ehditty raiskata muiden kärryjen tapaan.
Amispojat opettelevat vääntämään lasikuitua japsiin.
Muistakaa tilata "Minulla on Spoileri"-lehti.
Lisätietoa täältä:http://www.tuningtarina.net/
noista tunnaajista 2 on amiksesta eikä edes autopuolelta. suurin osa on lähempänä 30 ikävuotta.
Jos tuolla iällä varustetuilla kavereilla ei ole tyylitajua, ei kai sitä koskaan tulekaan.
Tuning-homma taisi olla viimeksi muodissa n. 15v sitten. Näyttää tulevan taas. Tuningilla voi toki tehdä autosta tyylikkään, mutta lasikuituriekaleen liimaaminen autoon osoittaa tyylittömyyttä.
Aihioksi voisi valita muun, kuin jonkun tusinakärryn(tämä ei ole kannanotto valmistusmaahan).
kauneus on katsojan silmässä, eikö totta ja siks toiseksi ei kaikilla oo varaa laittaa jotain esim.Nissan Skyline, Honda NSX, Vaan on tyydyttävä laittamaan sellaista autoa joka sopii kukkarolle, kun toi tuunaus maksaa aivan vitusti. Esim. Vaihekepin nuppi 52 euroa ja alumiini siipi 250-550 euroa joten ei ole köyhän miehen hommaa vaikka tekis miten.
Jepjep.. Toi on totta, että tuunaus on kallista. Ja te jotka nauratte sille, niin ajatte jollain väsyneellä 1.6 farmarigolffilla ja teillä ei ole varaa yhtään mihinkään. Osa noista autoista oli aika kauheita. Mutta se musta accordi oli ihan kivasti uudistettu.
Ei millään pahalla mut auton omistajana sanon ettei se ole musta vaan metallinhohto
sininen ja samoilla sivuilla oleva escotti on saman värinen. Ja minä kiitän kommenteista oli ne sitten positiivisia tai negatiivisia. Rakennan omaxi iloksi en muiden ja niin tekee muutkin tiimin jäsenet. T. Markus
uusinu sivuja =) Aina vaan paranee.
Noi Carinat voisi työntää suohon, toisaalta nuo muut autot on siistejä. Jatkakaa samaa rataa ;)
Tässä teillekin ahdasmielisille teksti, jonka jokainen tänne kirjoittava voisi kaapelit nänneissä hyväksyä ennen kirjoittamista tai jättää kirjoittamatta. Eli jos itsekin viettäisit pari tuntia päivässä vähemmän tietokoneen ja vehkeesi ääressä niin voisit vaikka itse kokeilla harrastusta, ennenkuin alat muiden tekemisiä arvostelemaan. Tässä teille se teksti. Löydätte varmasti itsenne...
"Tuning on harrastus jossa on aloittelijoita ja pitemmälle ehtineitä, sekä kateellisia ja ihailijoita.
Tuningissa odotetaan harrastekumppaneilta hyvää vastaanottoa, oli sitten auto missä kunnossa tahansa. Jokainen löytäisi jokaisesta autosta jotain mitä voisi laittaa tai sitten sen pienen lommon siinä lokasuojassa, jota sitten jätkäporukalla haukutaan tällaisessa forumissa.
Tuning on harrastus, jossa odotetaan tukea, niinkuin kaikessa muussakin harrastuksessa. Jos pelaisit jääkiekkoa, et varmaankaan odota että joka ikinen räkänokka tulee haukkumaan, miten huono olet pelaamaan, vai mitä? Vaikka miten hyvin yrittäisit pelata.
Miettikääpä esimerkiksi näitä autoja? Pakkelia, peltiä, muovia ja kumia... Miksi te jaksatte edes vaivata päitänne näillä jos ne kerran teitä niin paljon päähän ottaa?
Olkaa niitä täydellisiä Thyyning-Jumalia, jotka ajavat valmiiksi hienoilla M5-Bemareilla. Odotatte että teitä kunnioitetaan hienojen ja tehokkaiden autojenne vuoksi. Kunnioittakaa siis muitakin alan harrastajia, niin he kunnioittavat teitä.
Itse en halua puolustaa enkä halveksua. Miettisitte kuitenkin oletteko ehkä väärässä keskustelussa. Jos vaihdettaisiin aiheeksi "viinanjuonti ja sen hauskuus", niin kylläpä kaikki olisivat yhtä loistavia harrastuksessaan ja juttua löytyisi! Tuning on kuitenkin terveellä pohjalla eikä sillä ole haittavaikutuksia, paitsi kohtuuton rahanmeno.
Itse saan osakseni kunnioitusta itseäni sekä autoani kohtaan, enkä halveksu muiden yritteliäisyyttä. Itse kunnioitan muita lajitovereitani. Tehkää siis muutkin niin."
t. Aatteen mies.
Olen itsekin autoharrastaja ja osaltani kateellinen kyseiselle tiimille, Olishan se siistiä jos olisi oma porukka ja sais laittaa autoaan sisätiloissa. Perkele koittakaa itse rakentaa autoa kerrostalon pihalla ahdasmielisten naapureitten ympäröimänä. Joten kiitokset aatteen puolustajille.
KYSEISELLE TIIMILLE EI MUUTA KUIN KAIKKEE HYVÄÄ JATKAKAA SAMAA RATAA