Kiinnostaako Mestareiden Liiga

Hienoa Yle

Taas se alkaa Mestareiden liiga ylellä. No eipä herätä suuria hurraa huutoja. Suomalaisittain kiinostavia joukkueita on kovin vähän jos laisinkaan.
Yksi askel lähetyksissä on otettu eteenpäin Ylellä Teemu Niikko on saatu studioon Suomisen tilalle ja Jarmo Lehtinen loista poissa olollaan jonka korvaa ainakin avaus kierroksella Tapio Suominen.

Jotta Mestareiden Liiga jaksaisi kiinnostaa niin tarvittaisiin Lähes Mertarannan tasoista selostajaa esim Virkkusta tai kelpaisi Ylen selostajistotsta Ennekarikin.

Mutta satsaisivat johonki muuhun on MIELIPITEENI.
JOPA PESIS KIINOSTAA MERTSIKUN SELOSTAA

8

1000

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mestarien liigassa

      pelataan maailman tasokkainta jalkapalloa, joukkueet ovat parempia kuin arvokisoissa ja voittajan ennustaminen on lähes mahdotonta. Tapio Suominen kyllä kalpenee jalkapalloselostajana esim. Canal :n selostajien ja J-P Jalon rinnalla, Jarmo Lehtinenkin olisi parempi.

      • HUOM!

        Mielluummin Tapio Suominen kuni Jarmo Lehtinen. Ainakaan Lehtistä EM kisoissa ei näyttänyt saamaan innostamaan mikään ottelu, kun taas Tapsa innostuu enemmän jopa Naisten koripallosta olympialaisissa tai saati kuniinkaamme Mertsi Pesäpallon Itä - Lännestä kuin Suomen MM lätkä pelistä.

        Paras valinta Ylellä viime vuosina ja kuluneena vuonna selostaneista olisi ehdottomasti Antti Ennekari, joka muuten selosti jokaisen olympialaisissa ylen kanavilla näytetyn jalkapallo ottelun. Toki Virkkuset ja muut ovat muita mutta minkäs teet


      • Hohoijaa Jynger

        Ootko ite valmis omilla tv lupamaksuilla ja veroilla kustantamaan esim Tapsan tai Lehtisen EM kisoissa paikan päälle kun tarjolla olisi esim Mertaranta, Virkkunen, Innanen (canal )jne..


    • tvinttr

      ...yleensäkkään selostajia? Kertomaan meille se mitä 2-3 sekuntia sitten telkkarista näimme? Viime viikolla tuli Viasatilta QPR-Southampton,selostus puuttui täysin,vain kenttä-ääni oli. Se oli ilmeisesti tekninen vika,mutta ei ainakaan minua haitannut ollenkaan.Päinvastoin,oli todella mukava seurata ottelua kun joku ei koko ajan kertonut minulle mitä juuri näin.

      • lautp

        siihen,että tietää kenellä se pallo oli tai kuka se oli joka laittoi tuon hienon keskityksen.tai voithan sie kokeilla pistää äänet pois ja yrittää kattoo koko peli!


    • lautp

      suomalaisia joukkueita siellä ei ole, mutta on siellä kaikki huippu joukkueet ja pelaajat, kuten kaikkien tuntemat henry, ronaldinho, ronaldo, c.ronaldo ja monta muuta.

    • kiinnostaa.

      Toki ajat, jolloin Mestareiden liigassa pelasi vielä nimensä mukaisesti vain liigojen mestarit, ovat takanapäin.

      Samoin ajat, jolloin studion täytti aidot jalkapallon asiantuntijat, eikä siellä kierrätetty vuorotellen jokaista Suomen maajoukkueen pelaajaa.

      Myös ajat, jolloin seuraavana päivänä näytettiin kooste kaikista kierroksen otteluista maaleineen ja useine hidastuksineen ilman ruudussa välkehteleviä erivärisiä tehoefektejä.

      Sekä ajat, jolloin otteluita selostivat nykyinen studioisäntä, Wallenius, Hänninen ja Mertaranta eikä varsinkin jälkimmäistä epätoivoisesti jäljittelemään pyrkivät kopiot.

    • Jalkapallo hullu

      Näkyykö Keskiviikkopelit jossain muulla kanavilla kuin Viasat sport. jossai netissä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      84
      6014
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      318
      5096
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      20
      2648
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      46
      2588
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      83
      1822
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      103
      1659
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      17
      1521
    8. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      108
      1471
    9. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      133
      1393
    10. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      119
      1392
    Aihe