Professori,Professori

Kyllä taloustieteen Professori näkyy olevan aivan samoilla linjoilla kuin keskustapuolue ja kokoomus,jotta Kainuu ja Pohjoisuomi tyhjäksi vaan asukkaista,niin sitten on hyvä sellaista on näiden kahden puolueen riistopolitiikka,köyhiltä täytyy viedä kaikki eurot ja pääomat nähty on noiden ryöväreitten toiminta ennenkin myös KAINUUSSA,JA NÄKYY JATKUVAN HUIJAAMINEN ETEENKIN PÄIN.PS.Noi saatanan valehtelijat!!sorry mutta näin on.
4446
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kun hätä on suuri. Nyt se hätä näyttää olevan ja kansa ei tiä, et kepun lasjat demarien toive, kokoomuksen etu on Kainuu tyhjäksi

Äänestä
  • Saa mitään selvää , Opetelkaa ilmaisemaan mitä
    te haluatte kertoa !?

    Äänestä

  • Teistä kirjoitti:

    Saa mitään selvää , Opetelkaa ilmaisemaan mitä
    te haluatte kertoa !?

    Ei ne ossaa, viellä lukkee.
    VOE VOE

    Äänestä

Tarkoitatko prof. Esko Niemen ideaa autioittaa haja-asutusalueet? Kepuhan rupesi vastaan ärhentämään, ei se maatilojen lopetus ja väen liikekeskuksiin toimeentulotuelle siirtyminen ole ainakaan perinteisesti kepun linja. Ja eikö tuo olisi proffakin pitempään elossa, jos joku kasvattais leipiä ja piimää ja makkaraakin, ja sehän ei ihan onnistu Helsingin cityssä. Jospa laitettaisiin sellainen velvoite, että vain esim. Jyväskylän pohjoispuolelle saa asettua asumaan ja hävitetään koko Ruuhka-Suomi.
Ei vissiin muistu mieleen, miltä karjalaisista tuntui sodan jälkeen, kun ei ollut kotiseutua... Se on aika tärkeä asia ihmiselämässä, että tuntee kuuluvansa jonnekin, jossa saa vapaasti hengittää.
Mutta kait kokoomukselle sopii, että jätetään Lappi heille, rikkaille turisteille, vapaa-ajan hurvitteluharrastuksia varten, luonnosta viis! ---
Minä lähen navettaan, että voin sanoa kantaneeni yhteiskuntavastuuta, niin kauan kuin jaksan näillä tienesteillä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Keskustapuolueen ja kokoomu... kirjoitti:

Kyllä taloustieteen Professori näkyy olevan aivan samoilla linjoilla kuin keskustapuolue ja kokoomus,jotta Kainuu ja Pohjoisuomi tyhjäksi vaan asukkaista,niin sitten on hyvä sellaista on näiden kahden puolueen riistopolitiikka,köyhiltä täytyy viedä kaikki eurot ja pääomat nähty on noiden ryöväreitten toiminta ennenkin myös KAINUUSSA,JA NÄKYY JATKUVAN HUIJAAMINEN ETEENKIN PÄIN.PS.Noi saatanan valehtelijat!!sorry mutta näin on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu