pk-huoneessa jonkin vakavan sairaskohtauksen . BB-työntekijät keränneet hänen tavaransa. Asiasta ei voida vielä ilmoittaa koska hän on edelleen kriittisessä tilassa.
MARIANNA ON
SAANUT
103903
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
...tiedottaa aiheesta videoviestissä sunnuntain lähetyksessä kuten on jo ilmoitettu... keksikää edes jotain pikkusen realistisempaa,pliis!
Mä mietin itse sellasta että, ku se on aikasemmin sanonu et sillä on syöpä et se olis sen takia ihan vapaasta tahdostaan lähteny vetään siel talosta...
mut sern näkee sitten sunnuntaina tää on vaan arvailua...
Siis Mariannahan ei siis lähtenyt omasta tahdostaan vaan hänet nimenomaan POISTETTIIN..ainaskii jos ite olisin vakavasti sairas ni lähtisin varmastikkii ihan omasta tahdosta...vaikka mistä kaikkien mielenliikeitä tietää. Ei sitä tiiä vaikka Marianna olis halunnu jäädä sairaudesta huolimatta mutta eihän tuotanto kenenkään terveyttä tietenkään voi vaarantaa vaikka kilpailija olis kuinka eri mieltä.. no sunnuntaina selviää.
silloin sanonut eilisen koosteen päätteeksi PK:ssa (kun näytetään pätkä seuraavan päivän tapahtumista): "Ai, heti vai. Ilman että kerron noille, ne jää ihmettelemään."
tänään vai??
koosteen lopussa näkyi PK-huoneessa Marianna sanomassa jotain tuollaista. Ihan siinä lopussa, missä näytetään pätkä seuraavasta päivästä.
kokonaan.
oloinen oli siinä vaiheessa...
Aivan sama,missä joku venakko on..
Marianna siis, olisi halunnut kertoa asukkaille. Mikä on hyvä juttu!
Tuotannolta aika veemäistä jättää asukkaat pimentoon tuollaisesta asiasta! siis todella pas**maista. muutenkin hermot kireällä välistä siellä, ja sitten yksi häipyy yhtäkkiä aivan kuin ufo olisi siepannut.