Hayden Ducatille

Turo--Inkeri

Jännä nähdä, miten mies pärjää. Ei ole ainakaan saanut uutta Hondan 800:sta mieleisekseen, mutta sen kai pykäsivätkin vain Pedrosaa varten.

Hondan (ts. HRC:n) aivoituksia on välillä aika vaikea ymmärtää. Pedrosalle hankittiin Bridgestonet, Haydenilta ei edes kysytty, millä haluat ajaa. Se aina yhtä ärsyttävän totisen näköinen (olisiko muuten tartuttanut saman Daniin?) Puig vissiin tosiasiassa vetelee naruja Repsol-tiimissä, tässä on siitä osoitus.

ONNEKSI Hayden pesi tiimikaverinsa nyt ekassa kisassa, jossa tällä oli Bridget alla. Toivottavasti sama meno jatkuu, ja Hayden tarjoilee Hondalle heidän kultapojunsa ahterin lautasella jokaisessa jäljellä olevassa kisassa.

Hayden on kuitenkin näistä kuskeista se, joka on tuonut Hondalle motogp:n maailmanmestaruuden, ja muutenkin ajanut tiimissä huomattavasti pidempään, joten tuollainen meininki on kyllä arroganttia. Hondan tapa kiittää pitkästä yhteistyöstä, tosiaan!

Toivottavasti Hayden löylyttää ex-työnantajaansa kunnolla ensi vuonna. Syytä ainakin olisi. Honda/HRC on ilmeisen paska paikka olla töissä. Eipä ihme, että Rossikin lähti aikanaan suksimaan sieltä.

0

380

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

        Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
        Maailman menoa
        25
        3148
      2. Hei! Halusin vain kertoa.

        En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
        Tunteet
        3
        793
      3. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

        Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
        Ikävä
        68
        760
      4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

        Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
        Rakkaus ja rakastaminen
        3
        710
      5. Mistä tietää, onko hän se oikea?

        Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
        Ikävä
        35
        607
      6. Miten voitkin olla aina niin fiksu

        ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
        Ikävä
        32
        601
      7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

        Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
        Maailman menoa
        20
        549
      8. Mitä ajattelet

        Meistä nykyään.
        Ikävä
        41
        540
      9. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

        Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
        Suomalaiset julkkikset
        3
        529
      10. Oletko varma

        Ettei meistä tule mitään?
        Ikävä
        40
        521
      Aihe