Hayden Ducatille

Turo--Inkeri

Jännä nähdä, miten mies pärjää. Ei ole ainakaan saanut uutta Hondan 800:sta mieleisekseen, mutta sen kai pykäsivätkin vain Pedrosaa varten.

Hondan (ts. HRC:n) aivoituksia on välillä aika vaikea ymmärtää. Pedrosalle hankittiin Bridgestonet, Haydenilta ei edes kysytty, millä haluat ajaa. Se aina yhtä ärsyttävän totisen näköinen (olisiko muuten tartuttanut saman Daniin?) Puig vissiin tosiasiassa vetelee naruja Repsol-tiimissä, tässä on siitä osoitus.

ONNEKSI Hayden pesi tiimikaverinsa nyt ekassa kisassa, jossa tällä oli Bridget alla. Toivottavasti sama meno jatkuu, ja Hayden tarjoilee Hondalle heidän kultapojunsa ahterin lautasella jokaisessa jäljellä olevassa kisassa.

Hayden on kuitenkin näistä kuskeista se, joka on tuonut Hondalle motogp:n maailmanmestaruuden, ja muutenkin ajanut tiimissä huomattavasti pidempään, joten tuollainen meininki on kyllä arroganttia. Hondan tapa kiittää pitkästä yhteistyöstä, tosiaan!

Toivottavasti Hayden löylyttää ex-työnantajaansa kunnolla ensi vuonna. Syytä ainakin olisi. Honda/HRC on ilmeisen paska paikka olla töissä. Eipä ihme, että Rossikin lähti aikanaan suksimaan sieltä.

0

402

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Haapaveden upea kurvikuningatar

        No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
        Haapavesi
        101
        1246
      2. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

        WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
        Ikävä
        86
        746
      3. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

        Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
        Ikävä
        35
        681
      4. Sinulle viestiä

        Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
        Ikävä
        47
        657
      5. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

        Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
        Maailman menoa
        116
        537
      6. Lidilikö Suomussalmelle

        Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
        Suomussalmi
        30
        531
      7. Ei makeat pimut sytytä

        sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
        Ikävä
        32
        506
      8. Upeaa Google!

        Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
        Kajaani
        181
        489
      9. Huomasitko? Elämä Lapselle -konsertti tänään suorana tv:ssä - Aika kova kattaus huippuartisteja!

        Lastenklinikoiden Kummien järjestämä Elämä Lapselle -konsertti tukee Suomen viiden yliopistollisen lastensairaalan toimi
        Viihde ja kulttuuri
        23
        477
      10. Miten vaikuttaa

        Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
        Ikävä
        59
        463
      Aihe