Miten saa äänen kuulumaan?

Olen siirtänyt rec-tiedostoja Topfieldin (TF 5100 PVRcHDMI) digiboxilta. Yritän soittaa videotiedostoa TFtool ohjelmalla, mutta jostain syystä en saa ääntä kuulumaan.

Ääni näyttäisi olevan MP2 muodossa, joten pitääkö minun asentaa jokin ohjelma tietokoneelle, joka tunnistaa äänitiedoston? Vai mistäköhän on kyse?
2445
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

saa kuulumaan.

Lainaus TFtoolin ominaisuuksista:

"Video preview with simple playback function (only video, no sound), single step, fast Foreward, fullsreen, screenshot and free access"

Huom. only video, no sound :)

Katselua varten asenna VLC, saat äänet ja Ylen tekstityksenkin näkymään.
http://www.videolan.org/

Äänestä

Ei Toppyä TYHMILLE!!!

Ohjeita netti täynnä ja yks tavallinen täällä kyselee tyhmiä.

Katsele vaikkapa Nerolla, se toistaa ne sellaisenaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Topfield kirjoitti:

Olen siirtänyt rec-tiedostoja Topfieldin (TF 5100 PVRcHDMI) digiboxilta. Yritän soittaa videotiedostoa TFtool ohjelmalla, mutta jostain syystä en saa ääntä kuulumaan.

Ääni näyttäisi olevan MP2 muodossa, joten pitääkö minun asentaa jokin ohjelma tietokoneelle, joka tunnistaa äänitiedoston? Vai mistäköhän on kyse?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu