Joskus oli näillä palstoilla gallup km lukemista
87-89 carinoista.
En muista mikä oli ennätys,mutta ainaski 500th monella tuli täyteen.
Ittellä oli 470th,kun möin muutamalla satasella.
Ei syönyt,eikä vuotanut öljyä ja korikin oli ok ikään nähden.
Mitkähän ovat tämän päivän kilometrit?
87-89 carinoista.
En muista mikä oli ennätys,mutta ainaski 500th monella tuli täyteen.
Ittellä oli 470th,kun möin muutamalla satasella.
Ei syönyt,eikä vuotanut öljyä ja korikin oli ok ikään nähden.
Mitkähän ovat tämän päivän kilometrit?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Myin otsikossa mainitsemani vehkeen sukulaismiehelle kesällä -98,
siinä oli silloin kilometrejä 150tkm. Nyt on kuulemma 430 tkm, kakkosautona poikien käytössä.
Carina 1.6 xl:n -89 ja mittarissa oli vain 223 tkm. Oli muuten loistava peli ja jälkeenpäin myynti pikkasen harmittikin...ois menny kakkosautona mukavasti.
jossa oli 478tkm. Kori vain loppui 2.vuotta sitten.
mistä löytyy sellainen surman ajaja,joka ajanu narina kakkosel noin paljon??Niuvaniemestä,kakolasta tai pitkästäniemestä
360tkm, josta viimeset 60tkm tota yritettiin hajottaa.. ja kun se oli niin vakuuttava peli, niin pakkohan se oli korvata avensiksella!
ja pelottavaahan tossa oli se, ettei uuteen istahtaessa tullu kulttuurishokkia mistään muusta ku ohjaustehostimesta, jota ei luonnollisesti vanhuksesta löytyny.
jälkeenpäin carinaa siirrellessä kyl huomas että oli siinä joku ero kuitenkin ;)
^^^^^^^^ mitä tästä opimme. tojota ei ole kehittyny 18v yhtään kun ei huomaa eroa:D noh 98 vm e carinassa on ainaki harvinasien paska kyyti kun vertaa vaikka 98 vw golffiin. ps. toyota kun muuta et saa! ! ! !
Viestin aloittajan kysymys oli mielestäni aivan asiallinen. Taitaa olla VW auton myyjillä asiakkaat vähissä kun pitää palstalla roikkua mollaamassa Toyotaa. Itse ajoin aikaanaan II 1.6 430 tkm ja kone oli kuin uusi ei syönyt yhtään öljyä. Isällä oli viimeisin malli Audi 80:sestä 1.8 koneella ja se laukesi 230tkm kohdalla. Mutenkin ainakin sen Audin vikalista oli tosi pitkä.
nyt oli kyse auton ajomukavuudesta ei kestävyydestä.. ja vertaamani autot oli 98 carina ja 98 golf ja totesin vaan että carina on tosi empämukava ja vanhanaikainen kun vertaa tohon 98 golffiin. ja on e carinassakin vikoja, sähköjä saa aina olla laittamassa ja kori ruostuu jo noinkin uudessa autossa. ja muka sinitty kori, kusetutsta
Jos oikein muistan niin Golfin kone on 8 venttiilinen, yksipisteruisku. Lisäksi 97 Carinan 1.6 ja 1.8 koneet on laihaseos moottoreita. Olisi kiva tietää missä Golf on edellä Carinaa. Golf vertaus olisi ehkä parempi tehdä saman kokoiseen eli Corollaan.