40:n riisi

Onneks omii lapsii ei oo näkemässä tätä keski-iän lähes lotterivoittajan apeaa syksyä.
Ehkä sokea tsägä tuo sen 4 ja varanummerin joku viikko lottopelissä.
6331
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Elämähän voi olla puolessa kellä tahansa koska
tahansa?!

Äänestä

ja kaikkee liikaa. Lottovoito tois vaan harmaita hiuksia.

Äänestä

kriisipuuro?

Äänestä

Perhekkin voi "pelastaa" masennukselta. Ei jouda rypemään alakulon alhossa, ainakaan päiväkausia. Pieni alakulo, silloin tällöin ei haitaa, mutta liika on liikaa.
Syksystäkin pitää yrittää löytää jotain positiivista. Elämästä yleensäkin.
Ei tullut neljänkympin riisiä, tuli pikariisi joka meni pian ohi.
Toivottavasti sinullakin.

Äänestä
  • Pienet matalapaineet menee ohitte meikämannella parhaiten ilman alkomahoolta.
    Jos ja kun on itsetunto-onkelmata - %-juomia vain terveydeksi.

    Sen elämä on opettanu kun terveys ja lähes hankittu lati meni dokaamiseen.

    Äänestä

jännä juttu toi ikäkriisi toiset ottaa sen raskaammin ku toiset ja naisilla se osuu toho 40:n seudulle.ne alkaa miettiin et tätäkö tämä loppu elämä on ja ruvetaan kattelemaan sohvalla makaavaa miestä , et tätä mä en halua, pitää saada elämään jotain säpinää ja viriliteettiä jotain menoa.mut voin lohduttaa ei se aina vaihtamalla parane . alku huuman jälkeen huomaa et kyl vanhan kans oli sittenki parempi.no eipä silti kyllä se ikä kriisi iskee meihin miehiinki tavalla tai toisella joku alkaa juosta nuorten naisten perässä ja nuoressa seurassa tuntevat itsensä jälleen halutuksi.ja meissä miehissä herää myös se vapauden halu ja hankitaan moottoripyörä mikä ei oo huono vaihtoehto niin tein minäkin ja olen tyytyväinen kuten myös naiseni.jota en vaihtanu nuorempaan ainakaan vielä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


elämä puolessa kirjoitti:

Onneks omii lapsii ei oo näkemässä tätä keski-iän lähes lotterivoittajan apeaa syksyä.
Ehkä sokea tsägä tuo sen 4 ja varanummerin joku viikko lottopelissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu