moikka meillä on lapradorinnoutaja 1v2kk narttu
mites on pärjääkö hän vain kuivamuonalla elikkä ollaan annettu aamuin ja illoin hänelle kuivamuonakupillinen ja vettä tarjolla koko ajan
mites on pärjääkö hän vain kuivamuonalla elikkä ollaan annettu aamuin ja illoin hänelle kuivamuonakupillinen ja vettä tarjolla koko ajan
Vastaukset 5
Vanhimmat
ja nyt siirryttiin kahteen ruokakertaan, aamulla klo 10 ja illalla siinä 18 aikoihin :-)
Joukkoon laitetaan välillä raejuustoa, piimää, jauhelihaa....
ja edelleen liotetaan nappulat (3dl/kerta)vähän aikaa vedessä kun on niin kova muuten hotkimaan ruuan.
Ja vielä aikaisin aamulla siinä klo 6.30 ja illalla klo 21 saa puolikkaan pyöreän näkkileivän ja päällä vähän rasvaa ja juustoa.
Silloin tällöin saa myös herkku luun pureskeltavaksi.
Meidän pikkuinen painaa nyt jotain 20 kiloo.
se ON KOIRA!!!!!EI IHMINEN! KOIRA EI TARVITSE MAITOTUOTTEITA,EIKÄ NIISTÄ OLE MITÄÄN HYÖTYÄ SILLE.ESIM RAEJUUSTOT YM ON AIVAN TURHIA. VITTAN TEIST SUURIN OSA PITÄS TYYTYÄ VAIKKA HAMSTERIIN SAATANA!!!!!!!!
paitsi että koira tarvitsee myös proteiinia!sitä taas saa juurikin esim.raejuustosta.mutta jos kuivamuona on laadukasta eli sellaista mitä ei marketeista saa,niin pärjää mainiosti pelkästään sillä :)
meillä on koirat kuivaruualla pärjännee hyvin, välillä saavat muuta ruokaa ja ruuan jätteet tietenkin :) kunhan kattoo laadultaan hyvän ruuan nii kaikki on reilassa =)
eikö pussin kyljessä lue ohjeita??eikö siin lue et KOIRAN TÄYSRAVINTO!!!???????