ELISA HARRASTAA VANDALISMIA

Elisa on alkanut harrastamaan julkista töhrimistä.

Kyseinen puljun edustaja oli käynyt liimaamassa mainoksiaan asuinalueellamme postilaatikoiden päälle.

Mitäs jos minä käyn vetäisemässä spraymaalia Elisashopin ikkunaan???
3773
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

no mitäs oot roikkunu siin puljus kiinni.. saat syyttää ihan itseään et ei tajua lähteä tollasest paskanpyöritys firmast irti.. :D

Äänestä

soita siivousfirma paikalle puhdistamaan elisan jäljet. maksa lasku ja lähetä se elisalle. firman on pakko maksaa tai itkeä ja maksaa. niin käy kaikille luvattomille töhertelijöille asemaa katsomatta.

Äänestä
  • elisalla osaa eikä arpaa noihin mainoksien kiinnityksiin ym..en nyt muista nimeä kenen kanssa elisa oli tehnyt sopimuksen tästä mainonnasta(mainosfirma ja levittäjä) mutta näiden työntekijät,joista osa on ollut alaikäisiä ja nuoria,ovat liimailleet näitä hieman miten sattuu,tosin nämä keskittyvät pk.seudun alueelle enimmäkseen....missä siis on liimailtu miten sattuu.On muutamia muunkin paikkakunnan alueilla ollut muutamia satunnaisia tapauksia. Kokonaisuudessaan tämä elisan HDTV-mainostus on saanut kuitenkin kuluttajilta kiitosta...

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tutkintapyyntö??? kirjoitti:

Elisa on alkanut harrastamaan julkista töhrimistä.

Kyseinen puljun edustaja oli käynyt liimaamassa mainoksiaan asuinalueellamme postilaatikoiden päälle.

Mitäs jos minä käyn vetäisemässä spraymaalia Elisashopin ikkunaan???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu