Meillä on iso perhe. Ydin perhe on äiti, isä 3 aikuista lasta (tyttöä). Joilla osalla on runsaasti lapsia.
Meidän perheessä on n. 11kk aikana sattunut paljon pahaa. Kaikki liittyy terveyteen. On halvausta, murtuneita vartalon jäseniä, kolaria, käsileikkauksia jne.
Tapauksia on jo melkeen kymmenkunta, eri henkilöille. Ollaan vitsailtu että vuosi 2008 ei ole oikeen meidän perheen. Nyt aloimme sisareni kanssa juttelemaan, että ollaan saatu paljon pahaa silmää tänä vuonna, juttelu ajautui kirouksiin ja aloin miettimään...mistä tietää onko joku langettanut kirouksen? Ja miten siitä pääsee eroon?
Kirous?
6
767
Vastaukset
- tai ask moses
lytyy nettisivuilta
- kirjoittelee.....
Mitä tarkoitat?
- Aeria Gloris
kusipää, mutta yleensä nuo ihmisolioille tapahtuvat asiat syntyvät ihan ihmisen omista vapaan tahdon alaisista päätöksistä yhdistettynä miljardeihin muihin muiden tekimiin päätöksiin ja niistä syntyneisiin tapahtumaketjuihin, jotka johtavat tiettyyn tilanteeseen, joka koetaan "negatiivisena". Tämä kaikki tapahtuu ihan ilman sen suurempaa mystiikkaa ja kuuluu ihmisolion elämään erottamattomasti.
Jostain kumman syystä tietyt yksilöt elävät sellaisessa käsityksessä, että he pystyvät muokkaamaan tämän maailman tapahtumia ja ilmiötä tahdon ja ajatuksen voimalla, eli esimerkiksi "kiroamalla" jonkun, vaikuttamalla säätilaan tai komententelemaan "henkimaailman olentoja" tai muka tekemällä jotain muuta yleensä harvinaisen narsistista, itsekeskeistä ja typerää.
No, valitettavasti yhtäkään todistettua tapausta edellisen kaltaisesta ei ole olemassakaan. Ei teidän perhettänne ole kirottu. Teillä on käynyt vaan supi-suomalaisittain "paska mäihä".
Toivotan parempaa menestystä, parempia valintoja ja rutkasti onnea jatkossa.- se menee
Edelliseen kirjoitukseen viitaten. Sattumuksia tulee, mutta kyllä niihin voi vaikuttaa. Oletteko kenties suututtaneet jonkun läheisenne? vai onko joku suurelle perheellenne kateellinen?
Ehdottaisin hiljentymistä ja miettimään "mitä haluan meidän perheessä jatkossa tapahtuvan". Ohjatkaa ajatuksianne positiivisempaan suuntaan ja ehkä iltapuuhiin juuri ennen nukkumista lisäätte rituaalin, sytytätte kynttilän ja rukoilette Jumalalta armoa.
- ..............................
Tapahtumat eivät ole peräisin mistään erityisestä kirouksesta, en tiedä miten, mutta vaistoan että olet itse asettanut läheistesi ylle jonkun kirouksen ilman että itse tajuat. Ratkaisu löytyy kun keskityt miettimään kuka sisimmässäsi olet, ja mitä olet mahdollisesti tehnyt hassusti ajattelemattasi.
- atlantika
Olen ulkomaalainen nainen. Meillä kyllä harrastetaan kaikenlaista magia ja olen oppinut varoamaan. Erityisesti Suomessa kun missa muissa maissa pahaa esintyy eniten, joka paikassa jonne menet, sinua katsovat pahat silmät(kateuden, ilkeyksien kasvot ). Ne imee sinusta sun hyvää energia, sun onni. Et tiedä sitä edes itse, mutta kun sairastut, niin ihmettelet,miksi? eikö niin? Olen huomanut sitä pahaa joka paikassa, tule jopa huono olo,kun tuntee sitä jossakin paikoissa. Kerron 2 keinoa, minulla saattaa olla enemmän, mutta ne tallennetut jutut on etsittävä. Muistan nyt vain 2 ulkomuistiin. Eli jos vielä tarvitset neuvoa, kun viestisikin on vanha, niin kirjoita. Hei.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 164662
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial21625Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1061587Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2281096Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221068- 126889
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2846Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29817- 10815
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks47807