Viking Xprs

Onkos hyvä palju? Kuinkahan paljon kossuvissy maksaa paarissa?
3880
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Keha 3 ylitettäessä savolaiset kiinitetään käsiraudoilla kuljetuskonttiin ja kuljetetaan sinetöitynä tavarasataman kautta.
Mikäli mölinää kuuluu kontista, jeesusteippiä on varattu vaientamiseen.

Äänestä

- No, onhan se ... hytit koirankopin kokoiset,
Hinnat taas päinvastaiset, sekä ravintoloissa,
että myymälöissä. Paksu lompakko mukaan.

Äänestä
  • Pari kertaa kesällä lahden ylitettyäni voin todeta, että ihan YES-paatti se on. Matka-aika sopiva, samoin kuin hinta. Etenkin autolliselle. Siisti ja tilava. Virvokkeita ja tax-freeta riittävästi. Hinnatkin kohillaan. Henkilökunta ystävillistä (=suomalaista). Hyteistä en tiedä, kun en käynyt. Enkä ruokailusta.

    Hyvä, että saadaan kilpailua myös Tallinnan liikenteeseen. Alkoi jo Tallinkin monopoli näkyä. Toivottavasti NJ jaksaisi myös pistää kampoihin.

    ps, Santsikahvi on hyvä!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


umpikiero savolainen kirjoitti:

Onkos hyvä palju? Kuinkahan paljon kossuvissy maksaa paarissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu