Siis voi että menee hermot tohon juorujengiin!!!! Maria ja Andreas päivittelee terassilla kuinka Maria ja Nico joutui äänestykseen, syy tähän heidän mielestään on se, että "jengi PELAA nyt ihan tosissaan PELIÄ", ei missään nimessä se, että Nico ja etenkin Maria yrittää hallita koko taloa. Marian sana on laki, muiden ihmisten tunteilla tai mielipiteillä ei ole mitään merkitystä ja ennen kaikkea ne ovat vääriä!
Mahtavaa, että Cheryl sanoi suorat sanat! Nää ihmiset ei nää itsessään mitään vikaa, muut ovat kieroja, tyhmiä jnejne. Mä en myöskään ymmärrä sitä, et mitä pahaa siinä Cherylin ja uusien asukkaiden kaveeraamisessa on. Eikö tuolla talossa olis ihan kiva koittaa tulla juttuun kaikkien kanssa, ei vain vanhjojen eli "oikeiden" asukkaiden kanssa. HYVÄ CHERYL!
Pierupaska-läppäjengi ulos!!
Mahtavaa, että Cheryl sanoi suorat sanat! Nää ihmiset ei nää itsessään mitään vikaa, muut ovat kieroja, tyhmiä jnejne. Mä en myöskään ymmärrä sitä, et mitä pahaa siinä Cherylin ja uusien asukkaiden kaveeraamisessa on. Eikö tuolla talossa olis ihan kiva koittaa tulla juttuun kaikkien kanssa, ei vain vanhjojen eli "oikeiden" asukkaiden kanssa. HYVÄ CHERYL!
Pierupaska-läppäjengi ulos!!
Vastaukset 38
Vanhimmat
Cherylistä tuli vähän väärä kuva tossa illan lähetyksessä. Se sano paljon enemmän ja parempaa oikeesti!
24/7 kattoneena, ihmettelen että mikä tarve kaikilla on aina cheryä mollata ja "hyökätä" sen kimppuun. Vaikka on diivamainen ja pöhkö, niin ilkeä ei ole missään vaiheessa ollu eikä paskaa puhunu kenestäkään. Kuunnellu ja ottanu vastaan toisen arvostelut häntä kohtaan. Ei kilahtele ja aiheuta raivoomis känni showta, omaa käytöstapoja. Mun mielestä paljon parempi olla ärsyttävä tuolla tavalla kun ilkeä, manipuloiva ja seläntakana puhuva valehtelija, kuten muutama ihminen tuolla, onneks ovat häätöäänestyksessä !
CHERYL pitää olla viimisten joukossa vielä
Cheryl on todellakin se kermaperse sanan jokaisessa merkityksessä ja sietää jo ulos talosta vinkumasta ja keikistelemästä!!!! AARGH ETTÄ ONKIN SITTEN BLONDIEN BLONDI!!!! Maria on vahva persoona ja se, et jos joku sen sanan ottaa "lakina" on oma moka, se on silloin niiden muiden heikkouden merkki jos ei osaa samalla tavalla tuoda kantaansa esille!!!
no onhan toi perjaattees totta!! :D
Mitäköhän siitä sit tuliskaan jos kaikki tosiaan tois kantansa tuolla tavoin esille?! Se olis yhtä tappelua tuolla talossa. Mä en ymmärrä mitä jengi selittää, et "Manta on vaan niin vahva persoona", "manta sanoo suoraan", BULLSHIT! Vahva ihminen ei tuo itseään esille muiden ihmisten dissaamisella. Ja joo ehkä se manta on tosiaan jotenkin vahva persoona, mut se ei tee siitä yhtään sen tykättävämpää. Suorapuheisuus on musta hyvä juttu, kaikki ei vaan osaa hoitaa sitä "oikein". Suorapuheisuudella ei välttämättä tartte aina aiheuttaa pahaa mieltä, ikävät asiat voi sanoa suoraan ilman VITTUPASKATYHMÄ-juttuja
VITTUPASKATYHMÄ kuuluu juuri siihen juttuun mukaan
näitä pikkulasten hiekkalaatikkoleikkejä. He siis ovat kaikki C. mukaan luettuna 5-vuotiaita, jotka ovat puettu kaksikymppisiksi ja vähän vanhemmiksikin osa.
Niin onhan se C opiskellut sentään ylioppilaaksi!!!! HEH =) Kysymys kuuluukin,että mitä ihmettä tehnyt sen jälkeen? Mielestäni esittää niin että korvat heiluu.
niin 25 vuotiaana että... elämänkokemusta piisaa yms yms. kaiken pitää pyöriä just sen jalkojen juuressa. muuten alkaa rutina. huumorintajukin puuttuu melkein kokonaan. viimeisetkin sympatiat lähti siinä vaiheessa kun se alkoi haukkumaan miaa suunnilleen keskenkasvuseksi kakaraksi ilman mitään syytä.
niinku kaikissa muissakin asukkaissa
Mia on keskenkasvuinen kakara. Chipa voittoon.
jos se, että pierupaska jutut ja muiden tosissaan (ei se mitään läppää ole vaikka manta ja mia niin sanookin, naamioivat sen vaan vitsiksi kun eivät suoraan halua sanoa) haukkuminen ei naurata, niin multakin taitaa puuttuua huumorintaju.
Nyt tätikin jo puuttuu peliin. C vaikuttaa porukan penskalta. Yhtä lyhytnokkasta saa kaukaa hakea. Tässä maassa ei ihan oikeasti voi olla noin pumpulissakasvaneita kognitiivisesti heikkoja tyyppejä, jotka vielä haaveilee poliittisesta urasta. :) Tulevaisuus tässä yhteiskunnassa vaikuttaa pelottavalta-hui... =)
mitä pelottavaa siinä on? ja tädiltä kyllä vähän kieltämättä tuntuu
omasta kaveripiiristä pidetään tommoset "humoristit" poissa, ja on aidosti hauskaa.
suutuminen on liioiteltua.
no en nyt tiedä onko liioiteltua. Varmasti on ollut arvosteltavana ulkonäkönsä perusteella aikaisemminkin. Varmasti vituttaa. Cheryliähän pideään idioottina pelkän ulkonäon perusteella. "blondi mikä blondi"
blondi keskustelun, ja pisti Nikolle luun kurkkuun! C !!!
päälähetyksessä ei ees näytetty kunnolla miten hyvin! HYVÄ CHIPA!
Marianna lähti, koska halusi mielistellä Mariannaa, koska se oli siitä hyvännäkönen. Cheryll nyt vaan on niin visuaalinen, joka on muuten ainoa sivistyssana, jonka C osaa
Joo, Marianna on hyvännäköinen.
tän BB:n jälkeen
miksi Cheryll ei sanonut mitään Mariannalle vaikka se kohteli sitä niinku koiraa. Tsetse vaan Cheryll!
saa täältä http://www.bigbrother.fi/bigbrother2008/uutinen.shtml?717061 miksi tuotanto mustamaalaa C:tä niin rankalla kädellä? mukaan otettiin vaan andreaksen ainoa järkevä vasta-argumentti sekä c:n olen matkustellut ja nähnyt paljon erilaisia ihmisiä osio
Niinpä, päähetyksessä näytettiin tavallaan chipan huonot hetket tossa keskustelussa. Todellisuudessa Cheryl puhui paljon asiaa kun joku Mia vaan pyöritteli silmiään vieressä " mutkun se on vaan läppää", joojoo naamioi mikskä haluut kun et suoraan osaa puhua.
Jo oli aikakin että vihdoin joku uskalsi sanoa tolle pierupaska-läppäjengille suorat sanat! Ne on koko ajan nauranu muille ja haukkunu kaikkia selän takana ja vaikka ne vaittääkin juttujen olevan läppää niin jokainen tajuaa että ne ei sitä pelkästään ole! Ja mä en myöskään ymmärrä että mitä pahaa siinä oli että Cheryll otti uudet asukit vastaan ja alkoi tutustumaan niihin??!! niinhän pitikin tehdä. Mun mielestä muu porukka käyttäytyi tosi lapsellisesti kun vetäytyivät heti toiseen huoneeseen nyhjäämään ja nihkeilemään heti kun tuli uusia asukkaita!
näköjään dissaa Cheryliä tän paskanpuhujajengin lisäks. päälähetyksessä näytetään vaan pieni osa C:n sanomisia irrotettuna asiayhteydestä ja muilta "osuvat" kommentit just kyseiseen tilanteeseen. 24/7 kattoneena voin oikeesti sanoo et Chipa on hyväsydämminen ja kiltti persoona. Okei blondi joo, mut ei mikään selkäänpuukottaja tai paskanpuhuja kieroilija, jollasia suurin osa ihmisistä on.
Neiti on niin fiiniä, että.
Nostan hattua C:lle, kun ainoana ihmisenä talossa USKALSI sanoa suorat sanat tolle KIUSAAJIEN KLAANILLE! Kaikki muut (Tero, Johan, Marianne..ym.) on sen verran nössöjä, etteivät uskalla nousta tätä kööriä vastaan.
Maria pelaa todella likaista peliä. Nyt hän mielistelee ja itkeä tihustaa Mariannelle, että saa tämän liittymään "jengiinsä". Tuolle ***skajengille tuli todellakin hätä käteen, kun tajusivat, että todellakin heitäkin äänestetään. He eivät ole mitään yli-ihmisiä, vaikka sellaisena itseään pitävätkin.
Kukaan tuosta porukasta (Mia, Niko, Manta ja Andreas) ei todellakaan ansaitse voittoa. Ilkeitä ja veemäisiä ihmisiä koko porukka.
Cheryll puhui aivan täyttä asiaa.
Kiusaajajengi sai ensin savustettua Riston ulos, sitten Mamen ja nyt yritetaan lovasti C:tä ulos. Seuraavana on vuorossa Johan ja Tero uudet asukit. Näin se menee. MANTA kotiin kasvamaan aikuiseksi!!
Kyllä Cheryll on pisteitään nostanut. Alkusekoilun jälkeen on vain oma ihastuttava itsensä, joka HUOMIOI jopa muita talossa.
Cheryl on?????? Nimi muistuttaa hieman nimeä Cheryll.. Sen niminen täysi peluri on talossa. Kaikki, mitä hän tekee on suunniteltua. Jopa tuo sanominen vastaan. Player!
Hah, nuija!
verran osata kirjoittaa, että osaa edes kirjoittaa nimet oikein. Jos ei tiedä, miten ne kirjoitetaan niin voi tarkistaa ne BB:n virallisilta sivuilta!
Korostit muuten "fiksuutesi", kun alat haukkumaan muita kirjoittajia... No, selvisi taas kuka olet.
Joo, tää on niin hengen asia, että pitää tehdä taustatutkimusta ja pyytää sitte anteeksi kun unohti Cherylin nimestä yhden L:n? CHERYLL, there, you have it.
Kumpi osoittaa enemmän "fiksuutta" kirjoitusvirhe vai sit se siihen vaivaiseen kirjoitusvirheeseen takertuminen? Nuija mikä nuija. Tosin jos ei muuta kirjoittamista keksi niin kai se kirjoitusvirhekkin on ihan asiallinen syy vastata viestiin.
btw. Mä en ole aloittanut tätä ketjua, tosin en vois olla enempää samaa mieltä.
jatkuvasti haukkua muita, osaatte varmasti myös kirjoittaa. Minä nussin pilkkua, jos haluan! Mitä sitten! Äänestyksessä kirjoitusvirhe voi olla erittäin ratkaiseva!
Nussin edelleen pilkkua! Sä (tai muut) saatte olla aivan mitä mieltä haluatte siitä.
Enkä muuten väittänyt, että olet alkuperäinen... Tunnistin kuitenkin kirjoitustyylisi. Paljastat sen niin helposti!
Toisaalta lapset on terveitä kun ne leikkii.
ja sairaita, jos eivät osaa lopettaa... Huomaa kyllä kumpaan kuulut...