En tiedä saako tällä palstalla tällaisia postata, kun pitäisi ennemmin toivoa lamaa, romahdusta, sotia ja itkua, mutta postaanpa silti! WALL STREETILLÄ RAJUIN NOUSUPÄIVÄ KUUTEEN VUOTEEN!!!
http://www.hs.fi/talous/artikkeli/Huhut roskapankista käänsivät osakkeet rajuun nousuun USAssa/1135239549940
http://www.hs.fi/talous/artikkeli/Huhut roskapankista käänsivät osakkeet rajuun nousuun USAssa/1135239549940
Vastaukset 8
Vanhimmat
mennyt satoja pankkeja konkurssiin. Satoja.
Laita tämä viesti muistiin. Voit sitten muistella kuinka asia kerrottiin sinulle ajoissa.
Juu ensiksi myydän lehmania muille maille kaukaisille ja sitten ajetaan se konkurssiin, sitten vähän lisää taikasauvaa ja pyörät tuntuu irtoavan maasta. Tjee meikä teki jälleen pari mitä tässäh lukee triljoonaa oho OHO morjens, pitäkää hatuistanne kiinni.
mahdollisimman ikävää ja kallista asumista kaikille. Ja sitten keksikä, sekä paheksua, että muut toivovat lamaa..
Ensinnäkin, sitä kutsutaan rekyyliksi ja on aivan normaali tapahtuma markkinoilla, kun ensin on ollut laskevia päiviä.
Ja toiseksi, valitettavasti sinun kannalta, syy tähän on seuraava:
http://www.telegraph.co.uk/money/main.jhtml?xml=/money/2008/09/18/bcnfed118.xml
Siis paperikoneiden pyörittämisellä saatiin tämä nousu aikaan. Ja valitettavasti se ei suinkaan ratkaise luottokriisiä!
Heli-Ben osaa!!!
Voi itku ja pillu! Ei voi tyhmempää heittoa tästä voi olla. Mikä nyt on ? Nousua hyvinkin mutta kaikki tietää missä oikeasti mennään ? Mikä vitun nousu yksi piikki ja yksi piikki kestää vain sen piikin. Tulossa on lisää mutta toisen suuntaisia piikkejä. Valitettavasti.
Nokia nousee huomenna 5 - 6% jos ei tule huonoja uutisia.
Muulit kuvittelevat, että lama kestää viikon
ja sen jälkeen alkaa taas ikuinen nousu.
Taantuma on siis peruttu, niinkö?
Näinkin vain kaunista unta.