Kone sammuu kesken pelin??

potpuri

Mistä johtuu että peliä pelatessa kone sammuu kuin saunalyhty!!!???
Ei varota mitenkään etukäteen,sammuu kun lataa peliä tai yrittää mennä nettiin pelaan??
Voisiko olla jokin laitteisto ristiriita esim näyttiksen kanssa??

9

1361

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jaaha

      niin kans kun oli desert compat modi jaroad to rome lisäosina ja ne ei ollu asennettu tähän windowsiin piti poistaa kaikki ja nyt toimii orikinaali ja secret weapons ww2 mutta desert ja road to rome ei ole vielä asennettuna.

      • joku tyyppi

        mullaki kone sammahtelee ihan millo sattuu kesken battlefieldin ja muidenkin pelien aikana... en kyl oo saanu selville syytä.


      • potpuri
        joku tyyppi kirjoitti:

        mullaki kone sammahtelee ihan millo sattuu kesken battlefieldin ja muidenkin pelien aikana... en kyl oo saanu selville syytä.

        Mulla ei kone sammu muuta kuin Battlefieldiä pelatessa,mun poika sano että XP:n käyttiksellä olis jotain tekemistä asian kanssa?


      • jaaha
        potpuri kirjoitti:

        Mulla ei kone sammu muuta kuin Battlefieldiä pelatessa,mun poika sano että XP:n käyttiksellä olis jotain tekemistä asian kanssa?

        jos se vaan on siitä kiinni niin muuta battlefield.exe tiedoston ominaisuuksista yhteensopivuustilaksi win98 ja kokeile. mutta mulla ei kyllä auttanut, kun mulla kaatuili aina valikosta 10 sec päästä tai jos koski hiireen ja nyt toimii XPssä kuitenkin,mutta piti asentaa uudestaan koko peli


      • Potr
        jaaha kirjoitti:

        jos se vaan on siitä kiinni niin muuta battlefield.exe tiedoston ominaisuuksista yhteensopivuustilaksi win98 ja kokeile. mutta mulla ei kyllä auttanut, kun mulla kaatuili aina valikosta 10 sec päästä tai jos koski hiireen ja nyt toimii XPssä kuitenkin,mutta piti asentaa uudestaan koko peli

        Mulla saattaa pysyä päällä jopa viisi(5) minuuttia,mutta se on kyllä ärsyttävää ettei ne saa näitä pelejään skulaan sillain ettei ne olisi täynnä kaikenmaailman bugeja!!!


      • hmm
        Potr kirjoitti:

        Mulla saattaa pysyä päällä jopa viisi(5) minuuttia,mutta se on kyllä ärsyttävää ettei ne saa näitä pelejään skulaan sillain ettei ne olisi täynnä kaikenmaailman bugeja!!!

        luultavasti koneen lämmöt ovat liian suuret TAI koneen tehot loppuvat..
        itselläni kävi conmand & conquer generalsin kanssa samalla tavalla, mutta se on ainut jossa niin on käynyt..
        koneen lämmöt ovat n. 30 astetta kun kone on käytössä mutta comman & conquer generalssia pelatessani alkoi tuntua kuumalta ja sitten vain kone yhtäkkiä simahti, noh siinä sitten kun koneen käynnistin ja huomasin että oli lämmin tullut niin katoin paljon lämmöt olivat ja ne oli 70 kun sain windowsin takasin päälle, ja 75:ssä asteessa kone sammuu mulla itsestään (se on biossin automaattinen katkaisu).
        syytä en tiedä miksi se nousi mutta niin vaan kävi, en saa yli 40 astetta millään mutta sittenku command & conqueria pelaan niin samantien nousee, testasin asian myöhemin ja 74:ssä kävi ennenkuin kone sammui, luultavasti kyse on jostain yhteensopivuus ongelmista, meinasin jo uuden tuulettimen ja siilen ostaa kun huomasin lämpöjen nousseen mutta onneksi en ostanut, katsokaa jos kyse olisi koneen lämmöistä, kun se on yleinen syy tuollaiseen koneen sammumiseen.


    • Pälli

      Onks sul Windows 2000?? jos on ni siin on joku vika bf:än kaa osta xp tai joku 98. :>

      • tupu-1964

        konee rupeaa pelin lopussa lataamaan kun pelaan, ei koskaan saa peliä loppuun. mistähän johtuu?


    • pölypöpö

      otappa kuule se etupaneeli koneeesta irti ja kato minkälainen pölykerros siellå ilmaaukkkoritälässä on.mulla oli noin 5mm paksu kunttak4erros ja teki saman pelatessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      20
      2267
    2. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      33
      2122
    3. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      64
      1673
    4. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      194
      1657
    5. Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue

      "Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel
      Maailman menoa
      80
      1602
    6. Nainen rakas

      Mulle on alkanut tulla sellainen olo että meistä tulee ehkä pariskunta vielä 😌
      Ikävä
      113
      1460
    7. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      52
      1442
    8. Pyyntö Teelle

      Voisitko nyt vaan ystävällisesti laittaa viestin?
      Ikävä
      83
      1149
    9. Martina haluaa tasoisensa miehen

      Seiskassa juttu minkälaisen miehen Martina haluaa. Kumppanin pitää tuoda hänen herkkyytensä ja vahvuutensa esiin sekä ol
      Kotimaiset julkkisjuorut
      240
      1017
    10. Voi ei! Katja Ståhl joutui sairaalaan - Syynä tämä vitsaus - Koskettava päivitys sairaalasängystä

      Pikaista paranemista, Katja! Katja Ståhl on kertonut somessa joutuneensa sisään sairaalaan. Lue lisää: https://www.suom
      Suomalaiset julkkikset
      21
      895
    Aihe