Jaahans rupes Andreaskin pelaamaan peliä täysillä ilmiantaen Juhanin ex-tyttöystävän raskauden koko porukalle "vahingossa".
andreas pelaa
ejpsp
7518
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Edeltäkäsin suunniteltu isäksituleminen. Marian ja Nikon haukkumakaveri. Varsinainen kyy. Tero voittakoon.
Alusta asti suurin peluri on ollut, jos kihlattu kolmannella kuulla raskaana, niin on tiennyt sen jo taloon tullessa että saattaa olla näin. Miettikää nyt vähän, jotka olette lapsia tehneet missä vaiheessa olette saanut tietää vaimonne olevan raskaana. Jokaisen kanssa on lipevä käärme puutarhassa, mutta mita puhuu selän takana ja suoraan päin naamaa.
vain yksin fiksu!
Adreas pani viimeisenä yönä siemenet sisään ja sanoi sitten mimmille soitellaan....ja mimmi ei soitellut vaan tuli helvetinmoisen lapun kanssa ikkunan taakse. Ja kun siinä luki, OLEN RASKAANA.
Niin Adreas itki ilosta kun tiesi jekun onnistuvan.
Kyllä Andreas pelaa, ja niinhän se oikeasti pitääkin olla. Hänellä on tukijoukko Mia, Niko, Maria takanaan, kun on mennyt heidän kanssa tuohon juorulinjalle. Toisaalta taas löytyy muistakin asukeista erilailla Andreakselle tukijoukkoa. Tämä kuuluu pelin henkeen. Hän on oivaltanut, että on pidettävä välit hyvänä sinne sun tänne, jolla pelastuu sitten häätöäänestykseen joutumiselta.
Mielestäni Andreas on kivoimpia ja katsottavimpia henkilöitä tuolla talossa siitäkin huolimatta, että alistuu tuohon juoruiluun. Osaa olla "herrasmies", jos sitä haluaa ja tietää tapoja ehken enemmän kuin muut miehet. Sitä ihmettelen, että nuoresta iästä huolimattaan on ollut tosi monessa mukana. Kuvastaisiko tämä sitä, että olisi jostain varakkaammasta perheestä kenties lähtöisin. Ei tavan tallaaja pysty muuten olemaan noin nuorena noin monessa mukana.
Miehistä Andreas on minun suosikki. Naisista taasen pidän Cheryllistä aivan vain sen vuoksi, että hän on aina alakynnessä toisia kohtaan ja hullullalailla blondi ja "tyhmä".
Kyllä mä uskon, että se raskausuutinen oli ihan aito tilanne. Näkihän sen jo Andrean ilmeestä, että ei ole voinut aiemmin tietää. Jos tyttöystävä on vasta Anden lähtiesä epäillyt raskautta, mutta ei ollut tehnyt raskaustestiä, ei Ande ole tiennyt. Kyllä se on ollut aito tilanne.
Uskokaapa vaan että kyse ei ole mistään ex:stä....Vai onko Johan jollekin niin sanonut....