se oli kim löndholmin laulamana niin hyvä ,ja paula mokoma meni sen pilaamaan.
että Paulan piti pilata se
4
804
Vastaukset
- edsward
Eikö se enää ole Kim Lönnholmin laulamana hyvä? Paula teki kappaleesta erilaisen version. Jos ei miellytä, ei ole pakko kuunnella toistakertaa.
- rampe07
Musta Paulan versio Kim Lönhomin Minä olen Muistanut kappaleesta on todella hyvä. Minä jään ainakin sitä kuunteleen innolla. Alkuperänen toki on hyvä myös. Paulan versio on uskollinen alkuperäselle eikä eroa siitä liikaa vaan sopivasti tuo uutta siihen kappaleeseen.
- mää vaan
Paulan versio Kim Lönholmin minä olen muistanut kappaleesta on todella hyvä. Kun taas Paulan versio Nylon Beatin Rakastuin mä luuseriin kappaleessa on vähän liian lattea versio alkuperäseen verratua, mutta kuitenkin ihan ok sekin.
- Juupajuupaha
Ei se biisi oo Paulan laulamana niin hyvä. Mutta entäpä jos Kim Lönnholm laulais vaikkapa Mustalaisnainen -biisin.
http://www.youtube.com/watch?v=2edv19PNdXc
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2293259Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3552923Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,141939Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.781836Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e601748Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591632MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,121473- 1221436
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4591344Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee171330