Mariannan

8999
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

aurinko ja vahvat naamavoiteet sen tekee. Niin ja tupakka ja liian kova dieetti. Olisi kyllä voinut harkita ilmoittavansa iäkseen 32 niin katsojat ei olisi niin järkyttyneitä.

Äänestä
  • ehkä aurinko ja tupakka sekä geenit, mut ei kyl dieetti (Mariannalla on käsittääkseni ihan luonnostaan hoikka kroppa) sekä naamavoiteet? Jos tarkoitat itseruskettavia niin ne ei kyllä ole sama asia kuin aurinko/solarium, eli ei kuivata tai vahingota millään tavalla ihoa.

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    ehkä aurinko ja tupakka sekä geenit, mut ei kyl dieetti (Mariannalla on käsittääkseni ihan luonnostaan hoikka kroppa) sekä naamavoiteet? Jos tarkoitat itseruskettavia niin ne ei kyllä ole sama asia kuin aurinko/solarium, eli ei kuivata tai vahingota millään tavalla ihoa.

    Tarkoitan, että Mariannan nassu olisi kyllä paljon naisellisemman näköinen, jos siinä olisi hieman pehmeyttäkin. Liian laiha on, ja se tekee hallaa kasvoille. M itse sanoi, että on kärsinyt syömishäiriöstä, joten tuskin luonnostaan on noin laiha. Ja mitä itseruskettaviin tulee, liika on liikaa, nassu alkaa näyttämään luonnottoman väriseltä näillä leveysasteilla. Enkä kyllä ole vakuuttunut voiteiden pitkäaikaiskäytön terveellisyydestäkään.

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    ehkä aurinko ja tupakka sekä geenit, mut ei kyl dieetti (Mariannalla on käsittääkseni ihan luonnostaan hoikka kroppa) sekä naamavoiteet? Jos tarkoitat itseruskettavia niin ne ei kyllä ole sama asia kuin aurinko/solarium, eli ei kuivata tai vahingota millään tavalla ihoa.

    Aika harvoin melanooma iskee tuosta vaan, tosin sitä tavataan lapsillakin, mutta aurinko on suurin altistaja. Hänkin varmaan hankkinut sen auringonotolla, joka myös vanhentaa ihoa, ja vaurioiden korjautuminen kestää, jos ne ikinä korjautuukaan. Nyt hän sitten pakkoruskettaa itseään itseruskettavilla, käyttiköhän vielä solariumiakin, vaikka siinäkin on noita haitallisia säteitä. Kyllä aurinko vanhentaa ja tupakan kanssa varsinkin. Ilmeisesti oli lopettanut tupakoinnin hetkeksi, mutta näytti loppupäivinä polttavan talossakin.

    Äänestä

Siis miten helkkarissa voi naamataulun ikä ja muka oikea ikä heittää voin paljon. Tuohan kuva on otettu viiskymppisiään viettävästä naisesta. Tuon 23v on pakko olla valetta. Ja jos ikä valehdellaan niin sit valehdellaan monta muutakin asiaa. Jospa tuota kuvan naista odotti salainen KGB-toimenanto? Koulutuksen tuo nainen on aloittanut samana vuonna kun Berliinin muuri rakennettiin.

Äänestä

Scary, ehkä muija valehteli ikänsä ja potkittiin siksi ulos talosta.

Äänestä

On kyllä niin voissa paistetun näkönen, että...

Äänestä

"Syy kyl selvii ja selvii jtn paljon muutaki ;)."

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


oikea ikä ?? kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/viihde/t/bigbrother/1589399

ei voi olla 23 v tämä nainen !!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu