Mantan jengi

ja Manta puhuvat JATKUVASTI peetä muista. Ja kuitenkin Manta valitti päiväkirjahuoneessa kuinka vittumaisia muut ovat kun puhuvat selän takana paskaa.
Ärsyttävää
8821
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

paranisi huomattavasti, jos Manta lentäisi ulos. Äänestetään tuo seläntakana jauhaja ulos. Manta puhuu, että täällä pelataan nyt todella likaista peliä. Hänen jenginsä on se likaisen pelin pelaaja. Mantakin sanoo suoraan, ettei aio muuttaa mielipidettään Johanista. Eli tämä oli selvä vinkki muille, että nimeää aina Johanin. Mantalle rangaistus! Manta sanoo, että enää ei pidä sisällään vaan tänään antaa tulla monelle ihmiselle. Toivottavasti joku rohkea toisi ilmi sen, että paskanjauhajat on tosiasiassa tuo Mantan jengi. Tämä ryhmä luo huonoa ilmapiiriä.

Manta ulos sunnuntaina!!!

Äänestä
  • Mantan perskärpäset pitäisi lisäksi passittaa suoraan ensiviikkoiseen häätöäänestykseen rangaistukseksi lukemattomista sääntörikkomuksista.

    Äänestä

Kumma juttu kun paskaa tulee talossa ja siviilissä, kyllä on vittumaisia ihmisiä xD

Äänestä
  • ja paskaa tulee , vaikka Manta on niin ihana ihminen ja ajattelee aina ensin toisten parasta :D
    "mä vaan oon semmonen ihminen, että ajattelen toisten parasta"

    Tarkoittiko Manta sanoa kenties, että:

    Mä vaan oon semmonen, että toisista paskan puhuminen on mun työ, ja toisten asiat kiinnostaa enempi kun omat asiat.

    Äänestä

Justiinsa tämäntyyppiset ihmiset kuin tuo manta, miia, niko ja marianna ovat pahinpia paskanjauhajia ja sanovat aina sen omanmielipiteen eikä muita kuunnella ja sitten jos joku sanoo sen omanmielipiteen on se heti paskanjauhaja ja takinkääntäjä piste

Äänestä

Sekä hengitettävän ilman laatu että talon henkinen tilanne paranevat, kun nainen huomenna poistetaan talosta. On se kumma, kun yksi jo yli kolmekymppinen luulee, ettei hänen käytöksensä voisi millään oikeuttaa sitä, että muut haluavat äänestää hänet pois talosta.
Tuo seläntakanapuhuminen, onko se varattu vain hänen yksinoikeudekseen, ja tuo huutaminen täyteen ääneen muiden ihmisten puheiden päälle tai muutenkin (tyyliin Andreakselle "Se teeskentelee").
Manta ei ole ollut koko aikana tilanteen tasalla, ei yritäkään tutustua muihin ihmisiin, vaan pitää sitä muutaman tyypin ydinporukkaa panssarinaan, ja kuvittelee, että panssari pelastaa hänet loppuun asti.
Ja miksei talossa sais pelata, rahastahan tuossa on kuitenkin loppupeleissä kyse.

Äänestä
  • on se, että Manta katsoo että ihmiset pelaavat peliä kun ovat antaneet hänelle ääniä. Aivan kuin se olisi jokin suuri strateginen suunnitelma, jonka avulla hänet äänestetään ulos. Hänen antamansa äänet ovat sitten ihan normaaleja "meillä ei synkkaa" -ääniä. Hänen saamansa äänet vain laskelmoitua pahantekoa.

    Mitenkäänhän se ei voi olla niin, että yksittäiset ihmiset ovat antaneet hänelle ääniä, koska hän käytöksellään ärsyttää. Kyllä mäki ton haluaisin ulos.

    Äänestä

Manta ajattelee vain toisten parasta ja puhuu kaikista kauniisti silti hän on saanut häätöääniä.
On se niin väärin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


manta ulos kirjoitti:

ja Manta puhuvat JATKUVASTI peetä muista. Ja kuitenkin Manta valitti päiväkirjahuoneessa kuinka vittumaisia muut ovat kun puhuvat selän takana paskaa.
Ärsyttävää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu