Hei!
Onko teillä paikallisilla tietoa nuuskan ostamisesta rajan takaa? Eli saako sitä esim. Svetogorskista ja mihin hintaan? Pitäisi Imatran kautta ensi viikolla rajan yli kulkea ja nuuskan tarve on aika valtava, olisin kovin kiitollinen kaikesta infosta asiaan liittyen!!!
Onko teillä paikallisilla tietoa nuuskan ostamisesta rajan takaa? Eli saako sitä esim. Svetogorskista ja mihin hintaan? Pitäisi Imatran kautta ensi viikolla rajan yli kulkea ja nuuskan tarve on aika valtava, olisin kovin kiitollinen kaikesta infosta asiaan liittyen!!!
Vastaukset 37
Vanhimmat
Svetosta kioskilta kysyy "kissanpaskaa", niin saa nuuskaa 50c/rasia. Eivät ymmärrä jos kysyt nuuskaa, kun kaikki paikallset kutsuu sitä "kissanpaskaksi".
ainakin... kuukaus takaperi makso 22€ /torni mut nyt joku sano hinnan nousseen 27 euroon... emt...
ja altistukaa 1100 kertaisesti suusyöpään !
(viimeaikaiset tutkimukset=lue lääkärilehti numero: 9/08 )
tiie ite mihin altistuvat..anna heiän sairastuu vaikka munasyöpään jos tahtovat..ovat jo täys ikäsiä kuitennnii.mee vahtimaan tonne kulmille mitä ne alaikäset touhuaapi vaikka esim just nyt!
Eipä täällä pääse edes hammaslääkäriin. Kävin joskus Imatralla kunnallisella hammaslääkärillä rärkyvastaanotolla niin tiesi kertoa että savonlinnaan tai Lappeenrantaan täytyisi mennä jos meinasi päästä edes yksityiselle.
Rautjärven hammaslääkäri sanoi samaa, ettei imatralla ole yksityisille aikoja, eivätkä ota uusia potilaita.
Onneksi on särkylääkkeitä, että kestää siihen asti kun päästään muutamaan.
Täänehän jäätte apinannahat työttömyyteen hammassärkyinenne.
Toi sun hammaslääkäris kuuluu nuuskaan?????
venäjäläistä piriä, toimii taukuuvarmasti.
saat huomata että häkki heilahtaa sinun kohdallasi piripää-botzi !
saatanan nuuskarasia !
älä tuu homo uhomaa tänne, saat potkua naamaan hintti!
kuin homotella--olet siis kurahousu !
älä välitä sulla on pää,mutta niin on nuppineulallakin ! he hee,,,
dialogissa sä olet poika vastaantulija-et edes sitä !
joku päivä vaikka startin eessä kuka on kuka?
maatakiertävälle kun pääsen vetäsee sua vastapalloon !
(taijat olla muute moni-ala-luuzeri )=
sie olet moniala luuseri !
ootko keksiny uuden sanan. moniala-luuseri.
tosi hieno.
äitis on kellohameluuseri,,
isä kellokortti-luuseri (FIRMAN PAHIN )
JA MUUMOSI SUKKAPUIKKO-LUUSERI JOKA kävel ,kusi ja kuto sukkaa yhtä aikaa --
TÄ ?
Nuuskaa saa tuoda vaikka reppu tolkulla eli ei oo mitään rajoituksia. Sorvalin valinnasta 26-28e sinko riippuen ruplan kurssista, kannattaa ostaa ruplilla. Mut Jetta jätkiltä saa alle 25e käy eurot.
Mutta mitä on Jetta jätkät? Ja tiedätkö tuoko joku nuuskaa Suomen puolelle eli mistä kannattaa kysellä jos ei rajan yli pääsekään? Tai saako jonkun pyynnöstä tuomaan mustaa kultaa rajan tälle puolen? Näyttää tuo viisumin saaminen mennä niin täpärälle että täytyy jo varasuunnitelmia miettiä...
Mie ottasin 2 sinkoa jos vaan joku tois, mut eiks se oo jotenkii laitonta?
Vieläkö venäjältä saa nuuskaa ja mihin hintaan.
ettan 65 egee sinko
Voit tuoda tupakkatuotteita vain rajoitetun määrän omaan käyttöösi.
Nuuskatuotteita saat tuoda omaan henkilökohtaiseen käyttöösi enintään 30 kappaletta 50 gramman rasioita. Lahjaksi nuuskaa ei saa tuoda.
Vielä sitä nuuskaa sieltä saa ja PALJON! Odensii, Ettanii jne... Ihte kävin eilen hakemassa :)
Pystyisitkö hakee miullekki? :)
En koska olet aivan varmasti alaikäinen... vetäkää siellä kulmilla sitä kickuppia tai muuta paskaa ihte tykittelen ettanii !
Voin hakea mutta hinta tuplaantuu.
No mistä sitä saa??? Hakisin jos tietäisin!!
Venäjältä nuuskaa saa minun mielestä ainakin niistä rajakaupoista. Ja jos joku mullekin hakis nii voisin kyllä sen 50e yhestä singosta maksaa :)
voisin ostaa 5 kiekkoo odenssin lakritsia 22.5e ilmotelkaa jos löytyy kiitos.
sähköpostiin voi ottaa yhteyttä pohjois karjalan seudulla sp:
[email protected]
ettani 60-65 euroo levykaupan vieressä.
Kiitti tiedosta!
Pitääkin käydä tsekkaamassa seuraavan kerran kun käy. Luultavasti löytyy kummassakin muodossa...
Se taisi olla kolme tornia, mitä sai tuoda? Saako tuoda kuitenkin röökikartsan lisäksi?
Juu, kolme tornia nuuskaa ja röökikartsa. Tuo samalla miullekki :D
mulle voisi myydä samantien nuuskaa tornin ja ja voin vaihtaa toppaan ja papereihin ja fillttereihin ja pullon viinaan :D viestiä mulle sähköpostiin [email protected] 358449718005 laittakaa viestii tai soittakaa :D
Tykittäkää vaan nuuskanne persereikäänne.
ei sitä sinne ku ylähuulen vällii ju nou juntti einariii
Tehoo kuulemma paremmin, kun tykittää persereikään. :)
Tekee niin hyvää.
nuuskaa on heti rajan jälkeen enso-kaupassa samalla voit vuokrata jonkun siinä ko.putiikin ympärillä parveilevista hienoista perhetytöistä
prostitutkat monikossa