osaatteko sanoa

paljonko

Koirien eläinlääkäritarkastus maksaa? :)

4

382

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lääkäri tekee sen ainja rokotusten yhteydessä =) joten en ossaa sanua mitä se iha vartavasten tehtynä maksaa..

      • millainen tarkastus

        ja hintaeroja on paljon, meillä rokotusten yhteydessä noin 60 e, pelkän silmätulehduksen yhteydessä samoin. Samalla tehtiin siis "kevyt" yleistarkastus.


      • on paljon...
        millainen tarkastus kirjoitti:

        ja hintaeroja on paljon, meillä rokotusten yhteydessä noin 60 e, pelkän silmätulehduksen yhteydessä samoin. Samalla tehtiin siis "kevyt" yleistarkastus.

        pääkaupunkiseudulla hyvä ja edullinen ELL.löytyy nikinmäestä perusjuttuihin es.lääkärintarkastukseen.kannattaa soittaa itse ja kysyä.


    • Vaihtelua löytyy alueittain ihan hirveästi. Yleensä yksityiset eläinlääkärit ottavat huomattavasti vähemmän kuin klinikat. Useimmilla klinikoilla on nettisivuilla pienimuotoinen hinnasto.

      Hintaesimerkkiä Kouvolasta ja Espoosta oman kokemuksen mukaan.

      Perustervekoira, yksityisellä; Kouvola 50e Espoo 90e, klinikalla; Kouvola 90e Espoo 115e.
      Vanha ja sairas koira, jolta jouduttiin ottamaan verikokeita ja määräämään lääkettä, yksityisellä; Kouvola 140e Espoo 210e, klinikka; Kouvola 180e, Espoo 280e.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      113
      6487
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      365
      5878
    3. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      31
      4370
    4. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      12
      3615
    5. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      70
      3577
    6. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      111
      2816
    7. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1955
    8. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      22
      1816
    9. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      18
      1634
    10. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      195
      1331
    Aihe