Paleltaa

Tarttuisit käteeni
antaisit sille lämmön

Edes yksi kohta olisi
minunviileässä minussa

Sinunlämpöinen
4222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Niin, sen yhteyden toiseen voi saada hyvin vähäeleisesti. Ja kyllä tuntuu...
Rakkausrunosarjasi "oivalluksia" saa tässä jatkoa.

Äänestä
  • Sinäpäs keksitkin hienon nimen : )

    Minunlämpöinen kiitos lähtee sinne!

    Äänestä

niin pikkasest se syntty,
rakkausruno kun sen ossa :D

Äänestä
  • Tiiä siit ossaamisesta niinkä sanua, kuhan rakkauesta kirjottelen : )

    Lindalle kiitos!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Perusklooni kirjoitti:

Tarttuisit käteeni
antaisit sille lämmön

Edes yksi kohta olisi
minunviileässä minussa

Sinunlämpöinen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu