Manta kuin pikkukakara

Oli ihan oikein, että Manta putosi. Mihinkään ei osannut kunnolla vastata ja itse oli suurin selän takana puhuja.
Oliko tuo aikuisen naisen käytöstä miten käyttäytyi Vapun jutellessa. Eikä kestä yhtään arvostelua, eikä edes tuota äänestystä, sillä kuitenkin jokaisen on joku valittava joka viikko äänestykseen.
Todella kakara ilmehtijä ja huono itsetunto.
Nyt voi muutaman päivän päästä kuppikunnat vähän muuttua ja ihmiset tutustua paremmin toisiinsa, kun yksi pääjehu on poissa.
4603
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

seuraavaksi hajotetaan andreas

Äänestä

Kyllä oli huomattu jo pidemmän aikaa ettei mantalla ollut kaikki himassa, mutta nyt se näytti todellisen luontonsa kun lähti talosta.

Onneks ei käyny Vapun kimppuun, vaikkei sekään ollu kaukana.
Tollaset pitäs sulkee pika pikaa pois jonnekkin maan alle pyöreeseen huoneeseen. Todella vaarallinen henkilö sekä itselleen että muille.
Voi sen tyttö parkaa. Kauheeta tommonen irvistely ja vitun huutaminen ja läyhääminen. huh. onneks lähti

Äänestä
  • Ihan hyvä, että tämä "pieru-manta" ajettiin jo ulos talosta "pilaamasta ilmaa". Sekä henkisesti että fyysisestikin. "Manta" on kai jo suomen kuuluisin naispuolinen "tukkijätkä" joka rakastaa sanoa sanan paska, sen eri muodoissaan.

    Sivistymätön, kateellinen ja katkeroitunut lässyttäjä, joka loi taloon loppuvaiheessa pelkkää negatiivista energiaa. "Manta" haukkuu kaikkia selän takana siitäkin, etteivät muut tule haukkumaan häntä päin naamaa. Hah hah.


    Ihan hyvä, että tämä "pieru-manta" ajettiin jo ulos talosta "pilaamasta ilmaa". Sekä henkisesti että fyysisestikin. :D "Manta" on kai jo suomen kuuluisin naispuolinen "tukkijätkä" joka rakastaa sanoa sanan paska, sen eri muodoissaan.

    Myös perse on tärkeässä roolissa hänen elämässään. Jos se ei näy telkkarissa, niin sen pitää ainakin kuulua.

    Sivistymätön, kateellinen ja katkeroitunut lässyttäjä, joka loi taloon loppuvaiheessa pelkkää negatiivista energiaa. (Tai sitten olen väärässä ja jotkut muut saivat sen hänessä esiin, mutta luultavasti en ole väärässä, paitsi mantan mielestä.)

    "Manta" haukkuu kaikkia selän takana siitäkin, etteivät muut tule haukkumaan häntä päin naamaa. Hah hah.

    Maria oli humalassa jo syntyessään. Huvittaa sen katkeruus ja kateus, ja paskanpuhuminen toisista takanapäin, ja valittaminen siitäkin, että muut puhuvat selän takana, vaikka Manta itsekin syyllistyy samaan. Hän puhuu jopa "selkien takana".

    Peilin ostaminen olisi myös sallittua, tosin koska hänen asunnossaan on ollut ilmeisesti pehmeät seinät, ei peilin naulaaminen ole ollut mitenkään helppoa. (Eikä kyse ollut nyt ulkonäöstä joka ilmentää sitä, ettei hän näytä päivääkään alle nelikymppiseltä, vaan henkisestä puolesta).

    Äänestä

kouluja käymätön idiootti. puheillaan ja teoillaan vielä sen todistaa :D hah hah

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Leijona58 kirjoitti:

Oli ihan oikein, että Manta putosi. Mihinkään ei osannut kunnolla vastata ja itse oli suurin selän takana puhuja.
Oliko tuo aikuisen naisen käytöstä miten käyttäytyi Vapun jutellessa. Eikä kestä yhtään arvostelua, eikä edes tuota äänestystä, sillä kuitenkin jokaisen on joku valittava joka viikko äänestykseen.
Todella kakara ilmehtijä ja huono itsetunto.
Nyt voi muutaman päivän päästä kuppikunnat vähän muuttua ja ihmiset tutustua paremmin toisiinsa, kun yksi pääjehu on poissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu