Breaking news!

Freewinds

Sea Org laiva Freewinds (alkuperältään suomalainen laiva) on käynyt läpi täydellisen korjauksen ja uudistuksen. Se on nyt MIELETTÖMÄN hieno laiva!

Alankomaiden Antillien pääministeri lausui seuraavaa:

"Pysykää sellaisena kuin olette. Tämä on paratiisi - niinpä me haluamme enkelien juhlivan 20. vuotispäiväänsä tässä paratiisissa. Ja tämä oli tarkoitettu teille!"

Freewinds on laiva, jossa miehistö luottaa täydellisesti toisiinsa. Jokainen jäsen tekee työnsä täysin itsenäisesti ja ammattitaitoisesti luottaen sataprosenttisesti siihen, että kaverit tekevät samoin. This is Power!

4

339

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rrraygun

      "Freewinds on laiva, jossa miehistö luottaa täydellisesti toisiinsa. Jokainen jäsen tekee työnsä täysin itsenäisesti ja ammattitaitoisesti luottaen sataprosenttisesti siihen, että kaverit tekevät samoin. This is Power!"

      Mitenköhän käytännössä? Kyräilyä ja riitaa syntyy ihmisten kesken ennemmin tai myöhemmin, varsinkin kun on noin pieni yhteisö ja samat naamat joka päivä. Mene takaisin nukkumaan. Miksi keskeyttää noin kivat unet?

    • korjattu

      Mitäs tuosta vaikka tieten altistettiinkin tuhansia ihmisiä siniselle asbestille viimeiset 20 vuotta.

    • Huhahhhei

      Alankomaiden Antillien pääministeri (sellaista ei muuten ole olemassakaan, Antillien hallitsija on Hollannin kuningaskunnan paikallinen edustaja, kuvernööri) onkin oikeastaan erittäin kuvaava suosittelija sceidolaivueen lippulaivalle. Veroparatiisisaaren nukkehallitsija, jonka ainoa tehtävä on vahtia, että saaren suurin bisnes, veronkierto, ei hidastu. Saariryhmässä on enemmän postilaatikkofirmoja kuin asukkaita :D

      • Jaana-se ainoa oikea

        Tällä palstalla on enemmän tietoa kuin uhreja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      184
      8495
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4608
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      4158
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      58
      3679
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3166
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      50
      2930
    7. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2636
    8. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      38
      2404
    9. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      38
      2093
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      29
      2076
    Aihe