Englannissa tapahtuu

sivupersoona xl

Kummitukset ajoivat liikemiehen pois linnasta:

http://www.aamulehti.fi/uutiset/ulkomaat/106159.shtml

"Liikemies Anwar Rashid perheineen on joutunut muuttamaan 3,6 puntaa maksaneesta linnastaan Englannissa, koska rakennuksessa perheen mukaan kummittelee."

Aamulehden toimituksessa kummittelee painovirhepaholainen,linnan oikea hinta lienee 3,6 miljoonaa puntaa.

3

780

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mutta vähän tulkittava. Meinaan että onko kyse siitä että 3.6 miljoonaa maksavan linnan ostaja tarvii lisää rahaa lainansa tai linnan myyntiongelmien takia. Ja luultavasti sitä saakin jos kummitusjuttu menee läpi.

      Jos taas on kyse muustakin kuin huuhaasta, niin homman tekee mielenkiintoiseksi, imho, nuo doppelgängerit / kaksoisolennot.

      Mutta siinäkin yksi.. äiti menee alakertaan ja huomaa tyttärensä katsovan tv:tä. Siitä päättelee että jokin on vialla ja ryntää yläkertaan tyttären huoneeseen, jossa tytär nukkuukin?

      Tulee mieleen tälläinen tarina: "Eräs armeijan kokki kertoi nähneensä hänet sotilaiden ollessa majoitettuina linnaan. Kokki väitti tunteneensa pataa hämmentäessään, että joku katseli häntä takaapäin. Kääntyessään ympäri hän näki epämääräisen, vihreään pukeutuneen naishahmon. Mitään katastrofia ei asiasta kuitenkaan seurannut, vaikka kokki pyörtyikin ja kaatui kuolleena lattialle."

    • Anonyymi

      Kun seurasin hautajaiset teatteria, jonka maksoivat sielläkin veronmaksajat. Tuli mieleen kuinka kauan he kustavat tätä hovia, esim oli arkun päällä olevat kruunu ja muu tavara.
      Niiden yhteinen arvo ilmoittettiin 6 miljardia! Ja mitä maksoi nämä hautajaiset.
      Englantilainen veromaksaja, osa sai olla kadun reunassa ja loput TV n äärellä.
      Kun viellå saivat TV n auki kun sähköä tuli, mutta miljoonia uhkaa talven tullessa kylmä ja jopa valoton asunto, sekä jopa ei ole varmuutta onko asuntoa kaikilla.
      Kun sähkö laskuja ja muita kuluja eivät pysty maksamaan. Näin voi kyllä käydä muuallakin Euroopassa, jopa Suomessa pahimmillaan.
      Eli laukaiseeko kylmä talvi näiden kuningas maiden alas ajon, Englanti, Ruotsi, Norja, Tanska, Hollanti Espanja, tässä lähimmät mitä mieleen tulee.
      Mitä tapahtuu näiden maiden tulevaisuudessa, kun kansalaiset joutuu kurimukseen.
      Demokraattisissa maissa kuin Suomi hallitus on helppo vaihtaa, vain äänestämällä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      58
      3683
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      71
      3055
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      52
      2253
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      12
      1419
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      63
      1188
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      80
      1078
    7. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      941
    8. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      55
      925
    9. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      23
      921
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      47
      902
    Aihe