Onko kellään kokemusta kotimestarit ollikainen oy:stä kainuun alueella? mielessämme olisi rakennuttaa talo ja olemme kuulleet kyseistä firmasta ihan hyvää?onko muilla kokemuksia?
kotimestarit
tua tua
22616
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
...en tiedä kuin, että Ollikaisella on parinkymmenen vuoden kokemus pientaloista. Joskus 80-luvun lopulla tehtiin pikkasen yhteistyötä Mitta-Talojen rakentamiseksi Kainuuseen. Kiva nähdä, että on yhä alalla - terveisiä vaan Alpolle!
Kokemuksesta voidaan kertoa, että kun nimet on paperissa, niin muutostöiden hinta voi nousta uskomattoman paljon, vaikka olisi etukäteen puhuttu, että muutoksia voi matkan varrella tehdä. Säästin esim. useita satasia, kun soitin itse lisää puhallusvillaa. kaikessa ei välttämättä sana pidä. Hyvä työmaan valvoja on erinomainen apu. Ollikaisen työntekijät kyllä ovat asiallisia, joustavia ja osaavia.