Aina vaan puhutaan susista, mutta kukaan ei näe todellista ongelmaa. Eikö nämä häirikköeläimet pitäisi jo tappaa? Eihän sudet ole tällaista tehneet miesmuistiin:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200809228305808_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200809228305808_uu.shtml
Vastaukset 10
Vanhimmat
perheenjäsen etenkin metsästäjille. Se saa tehdä mitä vaan.
60v.pururatametsästäjämummo,ilmeisesti uusi
metsästyksen ilmenemismuoto.
vanhempien lapset eivät todellakaan saa tehdä mitä haluavat. Metsästäjien lapset (siis koiratkin) sitten vissiin saavat. Ensinnäkin metsästäjiä pitäisi opettaa paremmiksi vanhemmiksi ja sen jälkeen heille pitäisi tehdä selväksi ja takoa kalloon, jotta koira ei ole ihmislapsi. Koira voi olla kaveri, mutta aina pitää hyväksyä se mahdollisuus, jotta metsästysreissulla susi saattaa syödä poskeensa piskisi.
Suksi hiiteen siitä muita muka opettamasta,-yksikään ei oo kysyny sulta yhtään mitään, eikä sinun jonninjoutavia jutinoita kukaan edes tarvitse.
Sinä ite saisit ottaa sen huomioon, että koiransyöntimatkallaan susi saattaa saada magnumin haulit perseeseensä, eikä luonto siitä hätkähdä pätkääkään.
Mutta sen tajuaminen onkin sinulle ylenpalttisen ylivoimaista, kun sinä et kuulukaan luontoon, sillä petojen puolustaminen ei kuulu LUONTOON, ei yhdenkään elävän intressiin se kuulu.-Ei edes sudet puolusta toista petoa, joten sinä oot naurettava hyyppä koko asiassa.
sudenkuraa.
nyt niin, että opettaja kyselee!
Ootkos tehnyt läksyjäsi, eli oletkos lukenut susianalyysia? Veikkaanpa että et ole, koska tietämättömyytesi on niin ala-arvoista. Nyt ahkeruutta.
ansaitulle kohtalolle!
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1589328
Ja ainoa, mitä sillä sinun täysin epäonnistuneella mielikuvituksella voi tehdä, on lukea se hyvin likinäköisellä silmällä, jossa ei ole silmäterää, eikä pupillia, mutta hyvin näkyi totuus.
Että jotkut TÄYStaukit ottavat semmoisia koiria, kuin rotweilin ja semmoisia tappamaan koulutettuja sian näköisiä juntturoita, jotka eivät edes muistuta koiraa,- kun eivät muuten tunne omien syntiensä tähden olevan naapurustonsa arvostuksen alaisia.
Ja joillakin on kolme, jopa neljäkin valtavaa koiraa pienessä kerrostalo asunnossa, ja aiheuttavat melkoista riesaa muille portaikossa liikkujille, varsinkin niille, jotka koittavat saada kauppakassinsa ja pikkulapsensa, sekä pikkukoiransa nousemaan portaita, vastaantulevien vasikoiden ohi.
Saa lukea, että oma koira on emäntänsä tai tämän lapsen tappanut.
Naapurinkin saksanpaimenkoira puri talon tyttären käden poikki.
Minuakin on vieras koira purrut monta kertaa.
Ne kaikki on mullan alla.