seisomaan,mutta ajattelin talveksi ostaa nelitahti-enduron !
Joku kevyt pyörä,millä olisi kiva talvella kurvailla!Kun nämä talvetkin nykyään aika leutoja!
Millään matkapelillä en viitsi edes yrittää.
Kertokaa mikä olisi mukava pyörä talvikäyttöön?
Joku kevyt pyörä,millä olisi kiva talvella kurvailla!Kun nämä talvetkin nykyään aika leutoja!
Millään matkapelillä en viitsi edes yrittää.
Kertokaa mikä olisi mukava pyörä talvikäyttöön?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Doihan on oigein hyvä itea, nelidahdienturolla olis hyvä bääsdellä dalvella;) Bidäisgöhän idsegin hanggia, sidde olis niingu ihan hart-gore modorisdi;) Suxuki TR tai Yämähä ZT voi olla gova;)
kesällä isoimmat ajohalut tyydytetty,mutta olis se tosiaan kiva lähteä ajelemaan talvellakin!
Minka takia sa oikein yritat matkia Datjaana.
Hankkisit kuule oman elaman ja nimimerkin. Ei olis sustakaan kiva jos ma aina jankuttaisin jonkun muun nimmarilla perkale nii.
Ma lahden tasta hameeseen ja juon itseni kanniin.
Mä en guule madgi gedään, mä girjodan ihan omalla nimimergilläni vaan, ja mun oma nimimerggi on tatjaana! Menisid sägin oddamaan bienen lengin brädgälläs, niin ei darvis doisden juduista validdaa!
Ma oon kuule tanaan ajanut jo pakollisen 137 km lenkin ja viela umpipimeassa. Kylla siella parjaa, kun pistaa valihousut ja diiddiilukon kirealle jne.
Enka ala kanssasi enempaa vankaamaan, vaan tosiaan otan kannin ja vedan larvit ja lassytan minka kerkian, niinkuin meilla taalla indiassa on hauskasti tapana sanoa.
Ja sitten voit lukea kaikki haukkuma ja vahattelysanat aiemmista kommenteistani, koska en ala tassa niita nyt sadatta kertaa toistelemaan.
Tasapelivihellys! Molempien kommentit olivat yhtä hyviä. Eli ihan sitä tuubaa molemmat.
Vai oigein duupaa ovad:) Mingäs sille voi, jos ed asiasda midään ymmärrä, voisid dosin bidää durbasi giinni sidden:(
Daydyy olla gohdelias, eika sanoa rumasdi seebralle, sengin saagelin lasgibaa !
Edda ma en aina jaggsa deidan ganssa.
Algaa gohda vaigudda silda, edda mina muudan bysyvasdi indiaan !
Niin guulid ihan oigein. B Y S Y V A S D I !
Sidde vasdaaminen lobbbbbuuu. Siidas sidde saadde gaiggi. Midas lagsidde ja ahaguddi !
kätevä talvisin, eikä tule vilu.
niille joille ulkoilma on liian kylmä ajamiseen.