Ostan Vm. 2000 farmari Avensiksen.
2.0 D4D SOL, vetokoukulla.
Ei vanhaa taksia, yli 200t ajettua.
Hinta maks.18000.
2.0 D4D SOL, vetokoukulla.
Ei vanhaa taksia, yli 200t ajettua.
Hinta maks.18000.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
tuohon hintaan, miksei taksia, minä ostin about 210 tkm ajetun farkun, lähes virheettömän maalaistaksin jota pääasiassa käytetty koulukuljetuksiin, seitsämälle rekisteröity, webasto ajastimella, lohkolämmitin akkulaturilla, ilmastointi, huollot tehty säännöllisesti tuohon km lukemaan asti, yleensä huolletaan vain 3v tai alle 100 tkm, pesty säännöllisesti, siisti sisältä.
Kantsii vaan kattoa että startti vaihdettu-> kuluu taksikäytössä, iskaritkin olis hyvä olla vaihdettu, tosin ne kestää kauemmin, sekä jakopään hihna vaihdettuna(aika tyyris vaihto) eli tästäkin syystä kantsii ostaa yli 210tkm ajettu onpahan hihnakin just vaihdettu(105tkm välein).
Kukkuu ja käy kuin uutena, eikä kuluta öljyä( muuta kuin dieselöljyä 5.5 l/100km)
Kiitoksia lisävinkeistä.
Paljonko omasi maksoi?
maksoi liikkeestä ostettuna 20000 ekee joku aika sitten että enempää ei ainakaan kantsi maksaa, suosittelen vahvasti liikkeestä ostamista, myöskin tuon huoltohistorian selvitystä. Huoltokirjassa on osio johon on kirjattu yleensä ylimääräiset toimenpiteet ja jos sieltä ei löydy mainitsemiani osien vaihtoja -> selvitettävä muuten onko vaihdettu tai unohdettava se yksilö.
Niin sitten jos jarrulevyjä ei ole vaihdettu, kantsii ne vielä vaihdattaa liikkeen piikkiin palat tietty, vaikka ne ei niin arvokkaat olekkaan mutta kumminkin.
Jos on jo katsastettu, niin jos löytyy katsastustodistus jossa ei huomautuksia -> lisäpisteitä.
Ostohan kantsii ajoittaa 1.1 tai 1.7 perään esim. 3.1 koska näin saat puoli vuotta halpoja kilsoja kun ei tartte maksaa puolen vuoden dieselveroja.
Avensis kestää kilometrejä todella reipaasti.
puoli miljoonaa kilometriä ei ole avelle vielä mitään kunhan vain huollot on tehty ajalaan.
Itse en ainakaan kilometrejä kavahda ja tunnen monta aven omistajaa joilla on ajettu se 500 000
ilman mitään ongelmia ja matka jatkuu.
sen takia taksit tykkävät kun ei tarvitse autoa korjaamolla seisottaa.
Minkälainen tila on kaasujalalle?
Koeajamassani, kenkä(42) osui aina nostaessa jarruun.
Ajoa normaali kävelykengällä, lenkkareilla ja talvikengillä sekä sukkasillaan, enkä ole kyllä kiinnittänyt asiaan huomiota, joten ilmeisesti ei osu tahi alitajuisesti osaan poljeksia pedaaleita tahi olen adaptoitunut toyota mitoitukseen.
Ajoa normaali kävelykengällä, lenkkareilla ja talvikengillä sekä sukkasillaan, enkä ole kyllä kiinnittänyt asiaan huomiota, joten ilmeisesti ei osu tahi alitajuisesti osaan poljeksia pedaaleita tahi olen adaptoitunut toyota mitoitukseen.