olen menossa Intiaan maaliskuussa pariksi viikoksi. Joko Goalle tai johonkin vastaavaan rantakohteeseen. Kysymys kuuluukin, miten sinne pääsisi halvalla? olen kuullut että Intiakeskus myisi halpoja aeroflotin lentoja ja edullista majoitusta. kokemuksia aeroflotista? entä yleensäkin Intiakeskuksesta? kertokaa kokemuksianne Intiasta.
Intiaan halvalla!
sini
4671
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei koskaan enää Intiaan.
Huumehörhöjä ja paskaa ja huijareita.
Huumeiden käyttäjien paratiisi.
Jonkin verran lentäneenä olen sitä mieltä, että AEROFLOTTIA kannattaa kokeilla kerran, jos haluaa kokeilla jotain uutta. Sinänsä lentokoneet on ihan ok kunnossa. Mutta venäläiset on vielä pahempia kuin suomalaiset, viina virtaa ja kovaa. Koko lennon ajan huutoa. Pahinta on kuitenkin, jos joudut jäämään yöksi Moskovaan. Nukkuako lentokentällä vai mennä lentokentän hotelliin? Yhtä pahoja.
Hmmmm... kyllähän siinä jonkin satasen säästää, mutta kannattaako.
Lähde jokeri-äkkilähdöllä. Tulin reilu viikko sitten sieltä, ja olin Fritidresorin jokeri-matkalla. Ainakin minua ja kaveriani onnisti. Saatiin hotelli tosi hyvältä paikalta - Paradise Village. Lyhyt matka kaikkiin palveluihin. Hotellin normaaliin hintaan säästimme n. 2000 mk. Ainahan ei kaikkia voi tietenkään onnistaa näin hyvin. Halvat hinnat niin ruokaillessa kuin taksilla liikkumisessa. Tinkaamista tarvitaan.
Illalla liikkuessa taskulamppu tarpeen. Takseilla liikuimme kahden viikon aikana 6:na päivänä, ja kun kerran olimme sopineet hinnan, toista kertaa ei tarvinnut tingata, siis saman taksiporukan kanssa.
Ja monen kertoma "paskainen" paikka - ei pidä paikkaansa, ellei tongi jokaista puun ja pensaan juurta. Taso ei tietenkään ole Suomen tasoa, mutta mukava elämys ja maassa maan tavalla!
Ihmiset ihania ja ystävällisiä. Liikkukaa kylänne ulkopuolella!
Hyvää ja antoisaa matkaa ja avoin mieli mukaan- niin ja tietty normaali varovaisuus - kyllä sielläkin "varkaita" löytyy, vaikka ei me kertaakaan tunnettu sitä uhkaa.
Lisäisin vielä äskeiseen tärkeän jutun. Älkää sykö hotellissa vaan paikallisissa ravintoloissa. Ihanat halvat maukkaat ruoat satte hotellien ulkopuolella. Varsinkin kalaruoat mahtavia- hummerista ja haikalasta lähtien. Järkevällä valinnalla ei tule vatsatauteja. Ottakaa maitohappobakteereja mukaan.