Kuka selittäis mulle miten tää F-securen virusohjelma oikeen menee. Kun katson sieltä internet suojaus ja uusimmat hälytykset, siellä on niitä vaikka kuinka paljon. Siin on aika ja etäosoite(jokin numerosarja) ja sitten sen perässä esim 1 traffid denied ja toisessa 1 probable troian probe. Ja niitä on vaikka kuinka pitkä lista. Tarkottaako se että ne on torjuttu, eikä ole päässyt koneelleni. Että onhan kaikki okei???
Kuka selittäis
Tupu
3291
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
PASKA ohjelma, että mistäkö tierän, koska mulla on sama ohjelma. mutta kuiteski niin
tairat puhua tulimuuri"firewall" ohjelmasta, fsecuren tulimuuri on tehtaalla suunniteltu ja laitettu niin että se ei kerro eikä näytä hälyytyksiä yhtään minkäälaisia ja sittte jos lisäasetukset ikkunas laittaa ruksin hälytys ikkuna ruutuun niin niitä tulee jatkuvasti.
Uusimmat hälytykset ikkunas näkyy ESTETYT "probable trojan ollessa kyseessä EHDOTTOMASTI estetty" hälyytykset.
Jos probable trojan probeja on paljon niin kannattaa ajaa uusin päivitetty virus turva ohjelma kaikis asemis ja kaikkiin tiedostoihin.
kusee siinä vaiheessa kun et osaa käyttää virustorjuntaa/palomuria, F-secure ei ole paska, mutta sinä olet IDIOOTTI.
Kyllä näyttäs olevan kaikki kunnossa...Eli noita "hyökkäyksiä" tulee miltei koko ajan ja f-secure torjuu niitä...