Olisiko tammoinen hyva ostos ? vai saisko saman kun vaan jaksaa imuroida netista ? no ei tietysti sita muuta tavaraa.
http://www.dataclub.fi/SHOP/product.php3?isbn=0000002099
http://www.dataclub.fi/SHOP/product.php3?isbn=0000002099
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
se opaskirja taitaa olla ainoa syy miksi kannattaisi ostaa. muilla joko ei tee periaatteessa mitään(esim. minä pystyn elämään ihan hyvin ilman sitä seinäkalenteria) tai ne saa netistä haettua.
Sitä vähän minäkin, ja sit ku netistä viel saa aika hyvin apua jopa suomenkielellä.
Ajattelin että jos jollakin on kokemusta enemmänkin noista kaupan paketeista.
Osta tuollainen, jos sinulla on modeemi tai isdn(se hetki joka lataamisessa kestää on aika pitkä). Jos sinulla on laajakaista niin lataa vain netistä. Minä keksin ainakin 50€:lle muuta käyttöä. Tuo opaskirjakin on näköjään englanniksi.
Tuosta tosin näyttää menevän osa tuotosta Debianille minkä takia nuo cd:t saattaisi ostaakin.
Jos paperiversio kalentereineen ei tunne aivan välttämättömältä (vaikkakin suositeltavalta :) ),
on yksi vaihtoehto hankkia DataClub:sta CheepLinux.in julkaisema versio:
http://www.dataclub.fi/SHOP/product.php3?isbn=0000002098
Tosin aloittelijalle ehdotan kunnon käsikirjan hankkimista - on taatusti hintansa arvoinen.
Itse hommasin noita cheeplinux-versioita silloin, kun imurointi tuntui kohtuuttoman työläältä (ja jopa turhan kalliilta).