miees kai ??

Te "miehet" jotka ootte teetättäneet rinnat ittellenne, niin kysyisin että tarviiko siihen lääkäriltä jonkinlaista lausuntoa. Vai voiko mennä kirurkille ja sanoo et haluun tissit ja se tekee. Kertokaa kokemuksistanne.
1495
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Diagnosoidut transsukupuoliset saavat mahdollisuuden korjausleikkaukseen, miehille ei siis "teetetä rintoja".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Haluun tissit kirjoitti:

Te "miehet" jotka ootte teetättäneet rinnat ittellenne, niin kysyisin että tarviiko siihen lääkäriltä jonkinlaista lausuntoa. Vai voiko mennä kirurkille ja sanoo et haluun tissit ja se tekee. Kertokaa kokemuksistanne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu