Naistenmurhaaja Saari

Kauhajoella ammutuista 8 oli naisia ja vain 2 miehiä. Jokelassa surmatuista 6 oli miehiä ja 3 naisia. Saari ja Auvinen olivat molemmat ihmisvihaajia, mutta vihasiko Saari enemmän naisia ja Auvinen miehiä? Uhrien sukupuolijakauman perusteella voisi päätellä sellaista.
3306
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä kertoi vihanneensa kaikkia ja naisia. Saanut pakit? Poliisille lisää psykologista silmää, ja nopeita tietoyhteyksiä Karhuryhmään! Komento Helsingistä olisi pelastanut kaikki!

Äänestä
  • Hyvä vaaliteema.

    Äänestä

  • Karhulta kestää useita tunteja tulla Kauhajoelle. Kaikkihan tapahtui alle puolen tunnin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


raukkamaista kirjoitti:

Kauhajoella ammutuista 8 oli naisia ja vain 2 miehiä. Jokelassa surmatuista 6 oli miehiä ja 3 naisia. Saari ja Auvinen olivat molemmat ihmisvihaajia, mutta vihasiko Saari enemmän naisia ja Auvinen miehiä? Uhrien sukupuolijakauman perusteella voisi päätellä sellaista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu